Paperama – przenieś się do świata pełnego kartek papieru

Mój zachwyt nad Paperama rozpoczął się z chwilą uruchomienia ikonki na ekranie głównym iPad’a. Pierwsze co mnie powaliło na łopatki, to muzyka – taka delikatna, relaksacyjna i nienatarczywa. Z przyjemnością użyłabym ścieżki dźwiękowej jako podkładu do jogi, bądź nauki.

Dzieło studia FDG to jeden wielki zlepek papierowych inspiracji. Nie powiem, by narzędzie było typowym ,,nauczycielem” sztuki Origami. Faktycznie – w trakcie pokonywania kolejnych poziomów mamy do czynienia z niesamowitymi tworami, jak na przykład ptaki, jednak efekty końcowe naszych prac nie stanowią figurek, lecz precyzyjnie poskładane kartki papieru.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z Androidem, oraz iOS-em. Dzięki uprzejmości autorów, możemy przebrnąć przez 3 zestawy leveli. Każdy epizod zawiera 24 poziomy. Początkowe są dość proste – to zapoznanie gracza z zasadami panującymi w grze. Dalej jest już tylko trudniej i … przyjemniej!

Każdy z etapów zaczyna się identycznie – od zwykłej kartki papieru na ekranie. Naszym zadaniem jest uzyskanie w wyznaczonej ilości ruchów wzoru, który musi zawrzeć się w ,,wykreskowanym” polu.

Z lewej strony widzimy ilość zebranych punktów. Nie bez powodu autorzy zastosowali procenty. Im dokładniej dopasujemy rogi do kreskowych krawędzi, tym lepszy wynik uzyskamy. Po wykonaniu dzieła zostajemy oceniani. Możemy otrzymać maksymalnie 3 gwiazdki.

,,Hint” to ikonka, której nie używałam. Zawsze staram się rozwiązywać zadania bez podpowiedzi. Sądzę jednak, że w ostatnim epizodzie – ,,jabara”, będę musiała posłużyć się wiedzą innych. Podpowiedzi są jedyną opcją obarczoną mikropłatnościami. Standardowo na początek dostajemy pakiet ,,hintów”, lecz później musimy sobie radzić już sami, bądź wytrzepać trochę drobnych z rękawa ;) Pakiet 10 podpowiedzi kosztuje niecałe 2 €, natomiast setka mieści się w 13,99 €.

W grze dostępne są achievementsy. Wydaje Wam się, że łatwo osiąga się 100% wynik? Postarajcie się tego dokonać, a dodatkowych 10 punktów przepłynie na Wasze konto.

Pobierz grę za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close