One Tap Hero – uderz w stół a podskoczysz.

Gier mających prostą mechanikę, która ma bardzo dobry wpływ na całą rozgrywkę mamy mnóstwo – wiele tytułów całą swoją magię zamyka w zaledwie dwóch przyciskach. A co jeśli jeszcze ograniczymy tą liczbę? Czy gra nie stanie się trywialna, liniowa i nudna w skutku?

unnamed[10]

One Tap Hero to dzieło programistów ze studia Coconut Island Studio, które ma na swoim koncie grę o wojowniczych kotach. Oczywiście między innymi. Jednak opisywana gra opowiada zupełnie o czymś innym. Wcielamy się w niej w zakochanego ludzika, który przeżywa traumę z dość oklepanej przyczyny – zła czarownica zamieniła naszą ukochaną w pluszowego misia, a jedynym sposobem, by ją odczarować jest zebranie gwiazdek, które walają się po całym świecie.

I to jest właśnie cała fabuła gry One Tap Hero, prosta, niczym sterowanie. Bo sterujemy uderzając palcem w ekran, co powoduje, iż nasz bohater skacze w powietrze. Im dłużej przytrzymamy palec, tym wyżej poleci. Ale zaraz, czy tutaj chodzi o biegnięcie ciągle w prawą stronę ekranu i przeskakiwanie przeszkód? Nie! Gra ma bardzo duże zalążki gry logicznej, więc żeby pozbierać wszystkie gwiazdki trzeba pokombinować. Nasz bohater zawsze biegnie w jedną stronę, chyba, że napotka specjalną ścianę, która odwraca go w drugą stronę – ten mechanizm jest podstawą całej zabawy i przyznam, że został wykonany znakomicie.

Przez pierwsze parę poziomów nie miałem najmniejszych problemów, by ukończyć poziom z maksymalną liczbą gwiazdek i zebranymi wszystkimi pieniążkami, ale gdy pojawiły się wyskocznie i coraz trudniej było dotrzeć po gwiazdki, zaczęło się wyzwanie, które naprawdę przypadło mi do gustu!

 unnamedCAYV6MM3

Technicznie gra jest wykonana świetnie – na ogromne brawa zasługuje jeden z najlepszych Androidowych soundtrack’ów, jakie kiedykolwiek słyszałem. Idealnie komponuje się z rozrywką, nie przeszkadza, ani także nie przynudza. Graficznie gra również trzyma poziom, bardzo barwne, rysunkowe modele i animacje cieszą oko i założę się, że przyciągną też młodszego gracza. Także banalne sterowanie jest bardzo dobrze zrealizowane, jedynie przyczepiłbym się do biednej optymalizacji tytułu z reklamami, które podczas zmieniania potrafią mocno przyciąć całą zabawę.

Ocena AppsBlog to 7/10.

One Tap Hero za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button