OLO Game – prosta gra oparta na multiplayerze

Gry mobilne oparte na multiplayerze ciszą się w AppStore sporą popularnością. Większość z nich nie posiada skomplikowanych zasad, ale na pewno żadna nie jest tak prosta i wciągająca jak OLO Game, w którą na jednym urządzeniu grać możemy nawet z trójką przyjaciół.

OLO Game od samego początku zadziwia minimalizmem. Menu gry nie zawiera żadnych zaawansowanych graficznie elementów, podobnie jak sama plansza, w której toczy się rozgrywka. Początkowo może to przeszkadzać miłośnikom trójwymiaru. Gdy jednak produkcja studia Sennep wciągnie ich na dobre, będą mówić o niej w samych superlatywach, tak jakby byli zahipnotyzowani.

Celem gry jest wygranie meczu. Rozgrywka polega w głównej mierze na tym, by za pomocą palca umieszczać na swoim, kolorowym polu piłeczki pojawiające się na ekranie. Jest to proste zadanie, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy gramy sami przeciwko sobie. Kiedy jednak do gry zaczynają wkraczać żywe osoby, robi się naprawdę ciężko. Autorzy aplikacji, według nas, nie przesadzają więc, pisząc, że aby zostać mistrzem w ich grze należy trenować.

W OLO Game możemy skorzystać z trzech trybów gry. Każdy z nich oparty jest na rozgrywce wieloosobowej, a różni się jedynie ilością graczy, którzy w niej biorą udział. Do wyboru mamy mecz dla dwóch, czterech osób, a także grę sieciową. Oczywiście, to przede wszystkim te pierwsze dwa tryby sprawiają najwięcej frajdy, o czym możecie przekonać się, zabierając swojego iPada z zainstalowanym OLO na najbliższe spotkanie ze znajomymi.

Warto kilka słów poświęcić oprawie audio opisywanego tytułu. Wprawdzie nie należy ona do najwybitniejszych (jej próbki posłuchacie w filmiku na końcu wpisu), lecz bardzo szybko wpada w ucho i potrafi uprzyjemnić chwile spędzone nad grą.

OLO Game można zainstalować na iPhone’ach oraz iPadach. W chwili obecnej gra ta jest do pobrania z AppStore za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button