Noom Walk – moda na spacerowanie dociera na smartfony

Uprawianie sportów zimą czy późną jesienią nie należy do niczego przyjemnego. Aby jednak podczas zimnych pór roku nie przybrać zbytnio na wadze, można postanowić sobie, że każdego dnia będziemy spacerować w pobliskim parku. Wystarczą tylko chęci. Wszystkim (no prawie wszystkim) innym zajmie się Noom Walk.

noom2

Aplikacja z tego wpisu to kolejny mobilny produkt pokroju Endomondo czy RunKeepera. Z tą różnicą, że ta nie jest przeznaczona przede wszystkim dla biegaczy, a raczej…spacerowiczów. O co chodzi? Już spieszę z wyjaśnieniami. Noom Walk to mobilny pedometr, czyli narzędzie liczące przemierzone przez nas kroki.

Dzięki apce nie tylko możemy dokumentować, ile kroków udało nam się zrobić danego dnia na spacerze, lecz chwalić się swoimi wyczynami znajomym. Nie rozumiem, jak można dzielić się niektórymi informacjami z osobami z Facebooka. Tym razem widzę jednak powód – mobilizacja. W końcu nic tak nie mobilizuje, jak rywalizacja z innymi.

noom1

Noom Walk jest niezwykle prosty w obsłudze. Już przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wszystko staje się niemal jasne. A gdy „pogrzebiemy” w niej dobre piętnaście minut, wiemy wszystko, co powinniśmy. Resztę załatwia program. I to dosłownie, bo kroki liczone są cały czas, a nie tylko, gdy sobie tego życzymy. To spory plus, choć wiem, że niektórzy będą widzieć w tym jakiś podstęp ;)

Noom Walk do pobrania za darmo w Google Play

Ocena Appsblog.pl: 7/10

Zakłady bukmacherskie

Back to top button