Nokia Lumia 800 – opis i krótka recenzja

Nokia Lumia 800Nokia lumia 800 – jeden z pierwszych smartfonów Nokia oparty o system operacyjny Microsoft Windows Phone. 

Fińska firma postawiła na nowy kierunek rozwoju i odeszła od dotychczasowego systemu Symbian, na którym oparte były poprzednie produkty. Fiński producent wkroczył w nowy etap, który zadecyduje o przyszłości Nokii na rynku smartfonów. Bez wątpienia opisywany telefon jest produktem z górnej półki, spełniający najbardziej wyszukane wymagania użytkowników.

Smartfon został wyposażony w jednordzeniowy procesor Qualcomm MSM8255 (1,4 GHz) i 512 MB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna to 16 GB, niestety bez możliwości jej rozszerzenia za pomocą zewnętrznych nośników. Otrzymujemy jednak dostęp do dysku online Microsoft SkyDrive, gdzie w „chmurze” możemy przechowywać do 25 GB danych.

Lumia 800 wyrożnia się nieskomplikowanym systemem operacyjnym oraz prostotą i intuicyjnością mobilnych okienek. Zamiast standardowych ikon na ekranie głównym, występują kafelki, które pozwalają na proste przejście do hubów tematycznych i jednocześnie są skrótami do aplikacji.

Wielkim atutem Lumii 800 jest przeglądanie Internetu. Dzięki wydajnej wersji mobilnej Internet Explorera 9 (wreszcie działa bez problemów) można wygodnie, a przede wszystkim maksymalnie szybko przeglądać Sieć. Nasza strona główna AppsBlog.pl przy połączeniu 3G została wczytana w niecałe 2 sekundy co jest wynikiem bardzo dobrym.

Nokia posiada 3,7-calowy, pojemnościowy ekran TFT ClearBlack o rozdzielczości 800 x 480 pikseli z pokrywą Gorilla Glass, która zapewnia odporność na wszelkie zarysowania m.in. klucze, monety i inne przedmioty codziennego użytku. Ekran reaguje na wszelkie komendy wprowadzane palcami działając bardzo płynnie i precyzyjnie. Nie ma opóźnień, co zawdzięczamy ekranowi dobrej jakości, jak i interfejsowi Metro (Windows Phone) oraz szybkim komponentom.
Nokia Lumia 800 ma 8-megapikselowy moduł fotograficzny z obiektywem Carl Zeiss Tessar z podwójną lampą błyskową LED. Smartfon rejestruje wideo w jakości HD 720p przy 30 klatkach na sekundę (bardzo dobra płynność animacji). Wbudowana aplikacja do obsługi aparatu ma również kilka przydatnych funkcji, jak usuwanie efektu czerwonych oczu, czy poprawa ostrości. Zastosowane funkcje pozwalają na rejestrowanie zdjęc i filmów wysokiej jakości.
Nokia Lumia 800, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma w standardzie nawigację turn-by-turn Nokia Drive z obsługą wskazówek głosowych i trybu landscape (poziomego). Jej najważniejszą funkcją jest jednak praca w trybie offline.

Telefon jest wygodny i intuicyjny, a zastosowany design jest oryginalny i ciekawy. Telefon leży w dłoni idealnie, dzięki wymiarom 116,5×61,2×12,1 milimetrów i wadze 142 g. Jest bardzo kompaktowy, ma solidną obudowę z materiałów wysokiej jakości. Jednolita bryła zapewnia wytrzymałość i sprawia, że telefon wygląda elegancko. Wszelkie miejsca na przyciski i złącza zostały starannie wycięte za pomocą maszyn CNC. To jeden z ładniejszych telefonów na rynku.
Nokia Lumia 800 występuje w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, różowej oraz czarnej.

Smartfon sprzedawany jest w niewielkim pudełku, przypominającym trochę opakowanie, w którym sprzedawany jest iPhone. W skład zestawu wchodzą: zestaw słuchawkowy Nokia WH-902, ładowarka Nokia AC-16, kabel USB CA-185CD pozwalający na ładowanie oraz podłączenie telefonu do komputera, gumowe etui chroniące telefon, dopasowane do koloru obudowy wybranego modelu, krótka instrukcja obsługi oraz informacje o produkcie.

Wydajność baterii
• Maksymalny czas rozmów:
– GSM 13 godz.
– WCDMA 9 godz. 30 min
• Maksymalny czas gotowości:
– GSM 265 godz.
– WCDMA 335 godz.
• Czas odtwarzania wideo (maksymalny) do 6.5 godz.
• Czas odtwarzania muzyki (w trybie offline, maksymalny) do 55 godz.
• Czas przeglądania (WLAN, maximum) do 6.5 godz.
• Czas przeglądania (3G HSDPA, maximum) do 4.5 godz.

Ceny Nokii Lumia 800 w sklepach mogą się różnić w zależności od dystrybutora, który będzie rozprowadzał model, ale 2099 zł to górna granica. Premiera w Polsce pod koniec stycznia.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button