Noc konfesjonałów – coś dla bardziej uduchowionych Czytelników

Patrząc na spore zainteresowanie naszych rodaków mobilnymi wersjami chociażby samej Biblii, stwierdziliśmy, że warto opisać na łamach naszego blogu aplikację „Noc konfesjonałów”. Dzięki niej bowiem bardziej uduchowieni Czytelnicy będą mieli okazję powtórzyć sobie zasady spowiedzi, a nawet odmówić pokutę.

„Noc konfesjonałów” jest na tyle popularną w naszym kraju aplikacją, że po prostu nie mogło zabraknąć jej na naszym blogu. Nie zważając więc na nasze religijne przekonania, postanowiliśmy zainstalować katolickie „Nk” i dowiedzieć się, co takiego potrafi zaoferować wszystkim zainteresowanym.

Zacznijmy od opcji „Rachunek sumienia”. Jak nietrudno się domyślić, pozwala ona na podsumowanie naszej „grzesznej działalności” z ostatnich kilku tygodni, a  wszystko to dzięki specjalnie stworzonej liście grzechów. Poza samą możliwością zapoznania się najgorszymi dla katolików grzechami, w dziale tym istnieje także opcja umożliwiająca wytłumaczenie istoty danego złego uczynku, dzięki czemu użytkownik aplikacji jest w stanie jeszcze lepiej przygotować się do sakramentu pokuty.

Oczywiście, jak przystało na typowo religijną aplikację, „Noc konfesjonałów” zawiera kilka rodzajów modlitw, które należy odmawiać przed i po spowiedzi. Wprawdzie opcja ta jest dość ciekawa, lecz trzeba wziąć pod uwagę, że większość kapłanów w naszym kraju nie będzie raczej z zadowoleniem patrzeć na to, jak wyciągamy telefon komórkowy w budynku sakralnym.

Z racji tego, że opisywany przez nas mobilny program odnosi się do akcji „Noc konfesjonałów”, nie mogło w niej zabraknąć bazy kościołów, w których można wyspowiadać się w godzinach nocnych. Samo wyszukiwanie interesującej nas świątyni jest dość proste, dzięki czemu z aplikacji bez najmniejszego problemu mogą korzystać nawet nieco starsi użytkownicy nowoczesnych telefonów.

Na koniec warto jeszcze napisać słówko o „Apteczce Duchowej”, a więc ostatniej funkcji „Nk”, w której znaleźć można specjalnie przygotowane cytaty z Pisma Świętego.

Oczywiście, „Noc konfesjonałów” można pobrać z Google Play zupełnie za darmo. W tym jednak przypadku nie będziemy pisać naszej opinii na temat tego, czy faktycznie warto zainteresować się daną aplikacją.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button