Ninja Chicken – platformówka, która podbiła serca Androidowców

W ofercie Google Play można znaleźć sporą ilość gier platformowych. Niektóre z nich są bardzo dobre, a inne nie są nawet warte kilku linijek opisu. Do tego pierwszego typu produkcji zaliczyć można bez wątpienia bardzo ciekawą i oryginalną aplikację „Ninja Chicken”, w której – jak zresztą sama nazwa wskazuje – gracz wciela się w wojowniczego kurczaka.

Wprawdzie we wstępie napisaliśmy już o tym, na czym polega mniej więcej gra w „Ninja Chicken”, lecz nie zaszkodzi z pewnością napisać raz jeszcze o sympatycznie wyglądającym kurczaku i dodać do tego fakt, że jego zadaniem jest pokonywanie różnego rodzaju przeszkód oraz zbieranie monet i żołędzi.

Platformówka stworzona przez studio MoMinis – poza dość oryginalnym pomysłem na grę – charakteryzuje się przede wszystkim nieskomplikowanym sterowaniem. Do dyspozycji gracza w opisywanej przez nas aplikacji oddane zostały zaledwie dwa przyciski – jeden odpowiada za skok, a drugi za ślizg.

Warto przy tym napisać też o tym, że im dłużej przytrzymamy wirtualny klawisz odpowiedzialny za skok, tym wyżej skoczymy. Oczywiście w trakcie skoku istnieje też możliwość szybkiego zejścia na ziemię, co można osiągnąć – jak nietrudno się domyślić – wykorzystując drugi z dostępnych przycisków.

Mimo że „Ninja Chicken” nie należy do bardzo trudnych gier, nie jest to z pewnością żadna przysłowiowa pięciominutówka. A wszystko dlatego, że w tworze ekipy z MoMinis w sumie jest do przejścia aż 30 poziomów, z których niektóre ciężko jest przejść przy pierwszym podejściu.

Na koniec jeszcze słowo o efektach dźwiękowych zastosowanych w opisywanej produkcji. W „Ninja Chicken” nie występują może żadne wysokiej jakości utwory muzyczne, lecz odgłosy wydawane przez tytułowego kurczaka brzmią dość sympatycznie i sprawiają, że w produkcję od MoMinis gra się jeszcze przyjemniej.

„Ninja Chicken” można pobrać z Google Play całkowicie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button