Nexus Q – centrum rozrywki od Google’a

Podczas konferencji Google I/O największą furorę zrobił tablet Nexus 7 oraz zainstalowany na nim system operacyjny Android Jelly Bean. Nie oznacza to, oczywiście, że w ciągu całej imprezy technologicznej w San Francisco miały miejsce tylko dwie ciekawe prezentacje. Gigant z Mountain View w trakcie spotkania z fanami pokazał bowiem światu także i Nexusa Q, czyli mobilne, kuliste centrum rozrywki.

To, co widzicie po lewej stronie tego wpisu, to właśnie Nexus Q. Jeżeli jesteście nieco zdziwieni kształtem tego urządzenia, nie martwcie się – prawie wszyscy uczestnicy konferencji Google I/O reagowali podobnie jak Wy. Na szczęście, przedstawiciele Google’a dośc szybko zabrali się do pracy i pokazali, do czego tak naprawdę ma służyć ich nowy wynalazek.

Ekipa z Mountain View przedstawiła Nexusa Q jako domowe centrum rozrywki. Ma ono pomagać użytkownikom urządzeń z Androidem na wygodne połączenie ich sprzętu z domowym telewizorem bądź odtwarzaczem muzyki. Dzięki tej oryginalnie wyglądającej kuli otrzymamy szansę na bezproblemowe i szybkie przeglądanie w domu filmów z YouTube’a, zasobów sklepu Google Play oraz Google Music.

Co ciekawe, jeżeli sprezentujemy sobie tego typu urządzenie, nasi goście – posiadający smartfona z Androidem – także będą mogli pobrać za pomocą futurystycznie wyglądającego wynalazku jakiś utwór muzyczny czy filmik. Tego typu opcja powinna przydać się na różnego rodzaju imprezach. Pomyślcie tylko sobie, jak fajnie mogłaby wyglądać lista odtwarzania skomponowana przez Waszych znajomych.

W oficjalnej specyfikacji technicznej Google Nexusa Q znaleźć można: 16 GB pamięci wewnętrznej, 1 GB pamięci RAM oraz dwurdzeniowy TI OMAP 4460. Mimo że wszystko prezentuje się nadzwyczaj kolorowo, gigant technologiczny z Mountain View wycenił swój nowy wynalazek na prawie 300 dolarów. Wydaje nam się, że jest to dość wysoka cena, szczególnie, że dotyczy ona urządzenia, do którego póki co większych zastosowań nie znaleźliśmy.

A Wy – kupicie sobie do domu Nexusa Q?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button