Neon Blitz – polska gra osadzona w świecie pełnym neonów

Prosta zagadka: gdzie znaleźć można pełno neonowych światełek, świecących w różnych odcieniach wielu kolorów? Las Vegas? Tokio? Oczywiście, że nie – chodzi tutaj o Neon Blitz, aplikację polskiego studia Vivid Games.

W Neon Blitz – jak sama nazwa gry na to wskazuje – najważniejszą rolę odgrywają kolorowe światełka. Nie przychodzi nam jednak w niej dekorować budynków rażącymi w oczy szyldami reklamowymi. Zamiast tego będziemy musieli pobawić się w swego rodzaju rekonstruktora przedziwnych kształtów, które tylko na pozór zbudowane są z prościutkich linii.

Zadanie gracza w produkcji Vivid Games polega na rysowaniu odpowiednich kształtów przy użyciu palca. Jak sama rozgrywka wygląda w praktyce? To proste: na planszy pojawia się pewna figura zbudowana z ledwie dostrzeganych linii, a my musimy sprawić, by wspomniany wzorek zaczął świecić i zwracać na siebie uwagę.

Żeby gra nie była zbyt prosta, goni nas w niej czas (60 sekund!). Nie możemy zatem rysować jednego kształtu w nieskończoność, gdyż przez to zdobędziemy małą ilość punktów, a więc po pierwsze, nie będziemy mieli powodów, by pochwalić się osiągnięciami w grze na Facebooku, a po drugie po pewnym czasie stracimy ochotę na używanie wirtualnych neonów (cała zabawa polega w końcu na tym, by szybko operować kolorami i pobijać rekordy).

Autorzy Neon Blitz przygotowali dla graczy blisko 800 plansz, w których się rysuje. Warto również wspomnieć, że nie zapomnieli oni o urozmaiceniu rozgrywki poprzez stworzenie bonusów i power-upów, pozwalających na czerpanie jeszcze większej frajdy z zabawy neonami i efektywniejsze kończenie misji.

Polską grę z tego wpisu znajdziecie w Google Play. Jest ona całkowicie darmowa. Jeżeli zatem macie ochotę pograć w nieco prostszą produkcję, która być może wciągnie Was na dłużej, z całą pewnością powinniście ją wypróbować.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button