Mush – nie igraj z emocjami

Jeżeli szukasz ciekawej gry platformowej, która będzie na tle konkurencji wyróżniała się oryginalną rozgrywką, lepszej produkcji od tej zatytułowanej Mush najprawdopodobniej w Marketplace nie znajdziesz.

W Mush gracz steruje włochatym stworzonkiem, które przemierza różne zakątki bliżej nieokreślonego, kolorowego świata. Jak to zwykle bywa w przypadku platformówek, w produkcji od Microsoftu głównym zadaniem jest po prostu doprowadzenie bohatera gry do końca danego levelu. Nie jest to jednak wcale tak proste, jak brzmi, a wszystko przez system sterowania i kilka ciekawych elementów rozgrywki zastosowanych w aplikacji.

Podczas naszej wirtualnej podróży po bajkowym świecie pełnym różnych „dziwów” napotykamy w opisywanej przez nas grze kilkanaście rodzajów przeszkód oraz przeciwników. W pierwszych poziomach jest ich niewielka liczba, przez co gra wydaje się niezwykle prosta. Z biegiem czasu robi się jednak coraz trudniej, a wówczas o żadnych ułatwieniach nie może już być mowy.

W mobilnym dziele Microsoftu gracz steruje stworzonkiem, wykorzystując akcelerometr. Nie jest to żadna nowość w tego typu grach. Jeżeli jednak powiemy, iż w Mush przychodzi nam również bezpośrednio wpływać na samopoczucie głównego bohatera, większość z Was przyzna pewnie, że nigdy czegoś takiego nie robiła.

W pierwszej chwili wygląda to dość skomplikowanie: kiedy chcemy, byśmy szli prosto, rysujemy na ekranie poziomą linię (symbolizującą humor na neutralnym poziomie), jeżeli natomiast mamy ochotę sobie, na przykład, polatać, rysujemy uśmiech. Bez operowania tymi gestami przechodzenie kolejnych leveli nie jest możliwe. Musimy przyznać, że sceptycznie podchodziliśmy do tego pomysłu – po jakimś czasie jednak bardzo nam się spodobał i mamy nadzieję, że podobnie będzie w Waszym przypadku.

Największą zaletą gry wydaje się być jej oprawa audiowizualna. Iście baśniowy klimat sprawia, że dzięki grze zapominamy o otaczającej nas rzeczywistości, a muzyczka towarzysząca nam podczas wirtualnych przygód jeszcze bardziej umila nam czas spędzony przed ekranem smartfonu.

Mush dostępny jest w Marketplace. Jego cena wynosi nieco ponad 10 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button