Mower Ride – dobrze jest poszaleć na kosiarce

Graczy coraz mniej bawi już jeżdżenie w wirtualnych światach różnego rodzaju ultraszybkimi maszynami latającymi czy luksusowymi samochodami. Dobrze najwidoczniej zdaje sobie z tego sprawę polskie studio Vivid Games, które wypuściło na rynek grę Mower Ride, gdzie przychodzi nam sterować…kosiarką.

W produkcji zatytułowanej Mower Ride naszym głównym zadaniem jest operowanie kosiarką do trawy. Oczywiście, nie taką zwykłą, ręczną, a drogą i wypasioną, którą można kierować niemal identycznie jak tradycyjny samochód.

Celem gracza w grze studia Vivid Games jest przejechanie możliwie jak najdłuższego dystansu. Nie mamy więc w niej do czynienia z wyścigiem kosiarek, co jednak nie oznacza, że stoi ona na niskim poziomie trudności. Podczas każdego naszego rajdu  pojazdem do koszenia trawników towarzyszą nam bowiem także inni kierowcy. Ich zadaniem jest przeszkadzanie nam, czyli wybijanie z rytmu oraz spychanie w krzaki.

Pojedyncza przejażdżka kończy się w momencie, gdy zabraknie nam już paliwa bądź po prostu zbyt wiele razy zostaniemy uderzeni przez natrętnych rywali. W trakcie gry jest, rzecz jasna, możliwość dolania do baku. Wystarczy w tym celu zbierać porozrzucane po drodze piorunki symbolizujące moc.

W Mower Ride nie zabrakło również power-upów. Od czasu do czasu, przemierzając trawniki sąsiadów, możemy napotkać na wszelkiego rodzaju ulepszenia, na przykład, magnes, dzięki któremu zbieranie mocy staje się o wiele prostsze. Jest to, według nas, świetne urozmaicenie rozgrywki sprawiające, że gra nie nudzi się bardzo szybko.

Jak się pewnie domyślacie, sterowanie w opisywanej grze odbywa się przy użyciu akcelerometru. Każdy z Was grał już pewnie w niejedną tego typu produkcję, dlatego o komforcie przechylania urządzeniem w celu skręcania nie będziemy pisać – każdy ma pewnie na ten temat nieco inna opinię.

Co z oprawą graficzną? Jeśli o nas chodzi, to pod względem wizualnym Mower Ride zrobiło na nas dosyć dobre wrażenie. Wirtualny świat trawników nie razi niedoskonałością, a wręcz powiedzieć można, że został przygotowany bardzo solidnie. Zupełnie inaczej, naszym zdaniem, jest z dźwiękiem w grze, który  niczym specjalnym nie wyróżnia się na tle innych, stosowanych w grach mobilnych.

Jeżeli macie ochotę pojeździć wypasioną kosiarką, zachęcamy Was do odwiedzenia AppStore, skąd można opisywaną przez nas w tym wpisie grę pobrać za 0,79€.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button