Mou – Opiekuj się swoim … czymś!

Nastały czasy niesamowitego postępu technologicznego. Ludzie zamiast zwyczajnych, żywych pupilków wybierają mniej kłopotliwe rozwiązanie. Mają swoje stworzonko na ekranie telefonu! Cóż za ekonomiczny i zabawny pomysł!

Wydawcą zagadkowego stworzenia Mou jest hungrymousegames, który stworzył alternatywną wersję Pou dla użytkowników systemu Windows Phone. Ta darmowa gra zajmuję pierwsze miejsce wśród najlepszych bezpłatnych gier, choć moim zdaniem  jest to zwyczajnie mówiąc słaba aplikacja.

Mou – czyli bliżej nieokreślona istota prezentująca się w brązowych barwach (ni to kamień, ni ziemniak) potrzebuje naszego wsparcia i opieki. Jak każde stworzenie, Mou musi zjeść, spać, myć się i bawić – dokładnie do tych czynności przeznaczone są określone pomieszczenia, które mają zastępować naszemu podopiecznemu dom. Na wstępie dostajemy 500 monet, które pewnie wydamy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy takich jak jedzenie.

W sklepie możemy także nabyć polepszacze urody (zmianę barwy dla naszego malca, okularki, inne oczy, fryzurki, kapelusze czy wąsy), tapety do zmiany wyglądu pomieszczeń, zabawki, lekarstwa, kolorowe mydła i lampy. Wiele możliwości jest dostępnych po ukończeniu odpowiedniego poziomu. Wszystko ładnie, ale jak wiemy pieniądze szybko się rozpływają. No nic, trzeba zarobić. Jak? Najlepiej poprzez dostępne gry w pokoju zabaw.

Gier mamy 7 – całkiem niezły wybór jak na tę aplikację. Co my tu mamy.. spadanie ( unikamy chmur, zbieramy monety), skakanie ( klasyczne, po platformach), łapanie jedzenia, chór ( zapamiętywanie kolejności), strzelanie Mou , wykrywanie smutnego Mou i likwidacja Mou ( trzy w jednej linii w tym samy kolorze).

Na samej górze ekranu ukazują się nam 4 wskaźniki dotyczące samopoczucia tej brązowej kuleczki z wielkimi oczami. Naszym zadaniem jest dopilnowanie aby każdy z tych pasków był koloru zielonego i aby niczego nie zabrakło temu stworzeniu. I to tyle. Mou rośnie a my mamy być dla niego odpowiedzialnym rodzicem.

Wydaje mi się, że autorzy próbowali na szybko stworzyć tą grę aby zaspokoić oczekiwania użytkowników – grafika jest prosta, niezłożona i prosi się o dopracowanie. Odgłosów niema za wiele, to też nie mają nas jak zirytować.

Powiedzmy sobie prawdę, Mou niestety nie jest w stanie być tak dobry jak jego kuzyn Pou napisany na Androida. No dobra, ale skupmy się na ocenie Mou z Windows’a  – 5/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

Zakłady bukmacherskie

Back to top button