Mos Speedrun – platformówka z pikselową grafiką

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w sieci jest cała masa interesujących, nowoczesnych gier mobilnych, lecz mimo to uważamy, że warto od czasu do czasu zainstalować na swoim smartfonie coś bardziej w stylu retro. Dlatego właśnie w dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam platformową grę Mos Speedrun, która powinna spodobać się wszystkim fanom pikselowej grafiki.

Już na wstępie musimy uprzedzić Was, że nie można spodziewać się po Mos Speedrun niczego rewelacyjnego. Gra ta nie wyróżnia się bowiem ani oryginalną fabułą, ani trójwymiarową grafiką. Dlaczego więc zdecydowaliśmy się w ogóle o niej pisać? Odpowiedź jest prosta: po prostu Mos Speedrun ma swój niepowtarzalny klimat, a obok tego nie można przejść obojętnie.

W opisywanej przez nas aplikacji kierujemy sympatyczną biedronką. Oczywiście, z biegiem czasu głównego bohatera możemy zmieniać na inną z 12 postaci, które są do wyboru wraz z przechodzeniem kolejnych leveli. Najważniejsza nie jest jednak sama sterowana przez nas postać, a to, co musimy nią zrobić. A tutaj sprawa wygląda dość jasno: musimy unikać zombie, duchów i innych czyhających na nas wrogów, a do tego nasze zadanie polega jeszcze na zbieraniu monet, jak to zresztą w każdej grze platformowej.

Do przejścia jest w sumie 25 poziomów (nie jest to imponująca liczba, lecz na pewno wystarczająca), z których dosłownie każdy nie należy do prostych i naprawdę potrafi przysporzyć sporo problemów nawet średnio-zaawansowanym graczom (może jest to spowodowane nieco słabym sterowaniem?).

Na koniec musimy jeszcze nieco wspomnieć o audiowizualnej oprawie Mos Speedrun. Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to tak naprawdę najlepiej wszystko pokazują Wam screeny i nie trzeba tutaj wiele pisać (sami musicie zdecydować, czy pikselowa grafika jest atutem czy wadą). Można natomiast słówko poświęcić ścieżce dźwiękowej w produkcji Physmo, a to dlatego, że jest ona bardzo dobra – przede wszystkim ze względu na prawdziwy retro-klimat.

Mos Speedrun można pobrać z Google Play. Gra jest całkowicie bezpłatna, lecz sami już musicie sobie odpowiedzieć na to, czy jest także warta pobrania.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button