Mooncake – przydzielanie kawałków ciasta to sztuka!

Impreza rodzinna. Mama bierze do ręki nóż i zaczyna kroić ciasto. Nic trudnego? Być może, ale tylko z pozoru. Gra mobilna o nazwie Mooncake, którą opiszemy dla Was w tym wpisie, udowodni Wam, że przydzielanie kawałków ciasta nie jest prostym zadaniem, lecz sztuką, której opanowanie zajmuje sporo czasu.

mooncake1

Mooncake, czyli po naszemu ciasto księżycowe, piecze się w Azji na święto Księżyca. Nie znam szczegółów dotyczących tego dnia, a wymądrzać się nie zamierzam. Napiszę więc o samej grze, a jeśli ktoś będzie chciał się czegoś dowiedzieć o zwyczajach panujących na „skośnookim” kontynencie, niech po prostu zajrzy do Wikipedii.

Wracając do tematu, w opisywanej produkcji nasze zadanie polega na przydzielaniu kawałków ciasta do zwierzątek znajdujących się przy stole. Trudność zadania polega na tym, iż nie każdy lubi to samo. Smoki, lwy czy króliki – każda z tych istotek ma swoje gusta i guściki, które musimy jak najlepiej zaspokajać – a to spore wyzwanie. Nie wierzycie? Zapytajcie mamę, która piecze ciasto na swoje imieniny, biorąc pod uwagę, że wujek Leszek uczulony jest na orzechy, babcia Stasia na produkty mleczne, a jej najmłodszy synek… nie lubi rodzynek.

mooncake

Do dyspozycji oddano w Moonwalk kilkadziesiąt plansz o zróżnicowanym poziomie trudności. W każdej z nich przyznawane nam są punkty. Najlepsze wyniki zapisywane są w rankingu. Niestety, brak w grze globalnej tabeli, co – według mnie – jest sporym minusem.

Mooncake do pobrania za darmo w Google Play

Ocena Appsblog.pl: 6/10

Zakłady bukmacherskie

Back to top button