Monitor Burz – strzeż się burzy albo na nie…poluj

Lubicie przyglądać się burzom, robić im zdjęcia bądź nagrywać filmy w trakcie ich trwania? A może wręcz odwrotnie – robicie wszystko, by nie spotkać się z błyskającym się niebem? W obu przypadkach powinna Wam przydać się aplikacja o nazwie Monitor Burz.

Opisywana aplikacja – jak napisałem we wstępie – powinna przydać się zarówno łowcom burz, jak i osobom, które nie za bardzo lubią przebywać na dworze, gdy niedaleko na niebie widać błyskawice. Mimo że główny sezon burzowy mamy już za sobą, postanowiłem opisać tę aplikację z kilku powodów. Po pierwsze, aplikacji na Windows Phone wciąż za wiele nie ma. Po drugie – program jest bezpłatny i może przydać się dosłownie w każdej chwili.

Jak się pewnie domyślacie, Monitor Burz pozwala nam śledzić aktualne zdjęcia satelitarne. Aplikacja korzysta z accuweather.com, blids.de, blitzortung.org, eumetsat.org,obserwatorzy.org i sat24.com, dzięki czemu istnieje możliwość nie tylko przyglądania się obszarowi naszego kraju, lecz także całej Europy. Opcja ta przydać się powinna osobom, które chcą pobawić się w prognostyka pogody albo po prostu przebywają poza granicami Polski.

Program z tego wpisu spełnia swoje zadanie w stu procentach. Prezentowane dane są aktualizowane tak, jak powinny – czyli na bieżąco. Niestety, sam program nie wygląda najlepiej. Kolorystyka zupełnie mi nie pasuje. Na szczęście sama jego obsługa jest prosta jak drut. Nie można więc na Monitor Burz zbyt długo się wkurzać.

Monitor Burz dostępny za darmo w Marketplace

Ocena AppsBlog: 5/10

Zakłady bukmacherskie

Back to top button