Mobilna Konstytucja RP – świetna aplikacja dla studentów, uczniów i nie tylko…

Z konstytucji korzystają przede wszystkim prawnicy i studenci prawa. Coraz częściej jednak również i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych muszą nosić ją na lekcję wiedzy o społeczeństwie. W tym wpisie chcieliśmy zaprezentować naszym Czytelnikom Mobilną Konstytucję, a więc najwyższy, państwowy akt prawny w wersji elektronicznej.

Choć Mobilna Konstytucja nie przyda się raczej przeciętnemu użytkownikowi smartfona, wiemy, że w naszym kraju jest spore grono osób zajmujących się prawem na co dzień, dlatego właśnie wydaje nam się, że opisywana aplikacja jest warta uwagi.

Jak nietrudno się domyślić, aplikacja stworzona przez LexDroid nie posiada żadnego kolorowego menu czy ogromnej ilości funkcji (jak większość programów służących przede wszystkim do czytania). Mimo to w nowoczesnej wersji konstytucji można znaleźć wszystko, czego potrzeba.

Poza możliwością zapoznania się z treścią całego najważniejszego aktu prawnego w naszym kraju, istnieje również opcja, dzięki której możemy przejść do konkretnego rozdziału bądź preambuły.

Wszystkim uczniom i studentom, którzy korzystają z konstytucji na zajęciach, powinna również przypaść do gustu funkcja pozwalająca na wyszukanie w konstytucji wpisanej przez nas frazy (np. po wpisaniu słowa „Prezydent” program podkreśla wszystkie artykuły, w których możemy przeczytać o roli głowy państwa).

Atutem Mobilnej Konstytucji jest bez wątpienia także fakt, iż działa ona w trybie offline. Nie musicie więc martwić się o zasięg sieci bezprzewodowej w momencie, gdy będziecie chcieli poczytać nieco o swoich prawach i obowiązkach.

Na koniec jeszcze jedna dość istotna funkcja dostępna w programie od LexDroid – czcionkę konstytucji możemy w każdym momencie powiększyć, co jest dobrą wiadomością dla osób, które mają problemy ze wzrokiem.

Aplikacja Mobilna Konstytucja przeznaczona jest dla telefonów z Androidem, tak więc możecie ją pobrać z Google Play (bezpłatnie).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button