MobileMPK – przydatny w mieście

Wyobraźmy sobie taką sytuację: przyjeżdżamy do obcego miasta i chcemy dostać się w wybrany punkt miasta. Niestety – nie znamy rozkładu ani trasy danego autobusu czy też tramwaju. Co zrobilibyśmy w takiej sytuacji jeszcze 10 lat temu? Na pewno zapytalibyśmy kogoś, a i jeszcze wtedy nie mielibyśmy pewności, że ten ktoś się pomylił. Z pomocą przychodzi nam aplikacja MobileMPK. 

Najpierw wita nas ekran powitalny, by po chwili przedstawić nam główne menu, gdzie znajdziemy opcje takie jak ulubione, rozkład przystanku bądź linii, wyszukiwarka połączeń oraz niedziałająca jeszcze mapa. Funkcji ulubione nie

trzeba opisywać, bo każdy wie do czego ona służy.
MobileMPK nie różni się właściwie od innych programów tego typu. Wystarczy pobrać poprzez sieć rozkład danego miasta, a potem wystarczy wybrać linię, przystanek i pokazać godziny odjazdów. Należy zwrócić szczególną uwagę na ilość miejsc, które obsługuje aplikacja, a mianowicie 35 miast.Najciekawszą jednak opcją jest możliwość wyszukiwania połączeń. Możemy podać nazwę przystanku początkowego oraz końcowego. Niestety – nie możemy podawać konkretnych adresów. Program wyszuka nam możliwość dojazdu bez potrzeby połączenia z internetem. Praktycznie wszystkie inne tego typu aplikacje potrzebują dostępu do sieci, co jest naprawdę uciążliwe, gdy nie mamy zakupionego pakietu, bądź nasze konto jest po prostu puste. Ogranicza nas jednak to, że ewentualne przesiadki mogą wystąpić tylko raz w naszej trasie. To też powoduje, że nie zawsze otrzymamy odpowiedni sposób dojazdu.
Niestety – opcja Mapa, która jest dostępna w menu pozwala tylko na jej kliknięcie. Wtedy to wyświetla nam się komunikat, który mówi o wczesnej wersji programu. Trzeba więc czekać na to, co zaoferują nam twórcy aplikacji. Pytanie tylko po co umieszczać taką opcję, skoro nie możemy jej używać?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button