Mini Dash – kupiłam jakiś czas temu i mam frajdę do dzisiaj

Kojarzycie Super Meat Boy’a? Mini Dash to produkcja od PlayCreek, która bardzo przypomina krwawą jatkę z kawałem mięcha. Główny bohater jest kosmitą. Mogę to wywnioskować głównie ze sposobu poruszania się postaci. Często zdarza się, że śmiga statkiem kosmicznym.

Grę można wykupić za 3,49 zł. w Windows Phone. Moim zdaniem kwota jest adekwatna do możliwości, jakie daje Mini Dash. Autorzy przygotowali dla swoich użytkowników kilka paczek leveli, które podzielone są na dwie części. Jedna składa się łatwych poziomów, druga natomiast z trudnych. Jeszcze nie odważyłam się na spróbowanie swoich sił w zaawansowanej rozgrywce, lecz z pewnością do niej powrócę.

Każdy level jest unikalny. Sterowanie możemy dobrać do swoich potrzeb, wybierając albo akcelerometr, albo klawisze. Ja zdecydowanie pozostaję przy strzałkach. Podobnie jak w Super Meat Boy, bohater ma umiejętność poruszania się po ścianach, przyklejając się do nich. Jest to miła odmiana, która jest rzadko spotykana w platformówkach.

Wśród przeszkadzajek warto wymienić kolce, ostre koła zębate, przepaści, czy inne. Każdy kontakt z nimi skutkuje śmiercią. Level przechodzimy na czas. Jeżeli uda nam się pobić rekord, otrzymujemy trzy mechaniczne krzyżyki. Jeśli nie pójdzie nam zbyt dobrze, będziemy musieli zadowolić się jednym.

Grzybki – to one są najważniejsze w grze. Dają możliwość zakupu power-upów, przeskoczenia leveli, czy zmiany wyglądu postaci. Ciężko jest je zdobyć, gdyż wstawione są w miejscach, w które rzadko kiedy zaglądamy. Warto się jednak o nie pokusić, gdyż dają bardzo duże możliwości rozwoju bohatera.

Autorzy przygotowali bonusowe levele, które są wyjątkowo wypasione. W niektórych poziomach możemy znaleźć ukryte przedmioty, które dołączają do naszej kolekcji. Nie dają żadnych bonusów, lecz cieszą oko – na przykład kosmita siedzący na sedesie ;)

Podsumowując: wato wydać to nieszczęsne 3,50 zł. i cieszyć się dziesiątkami leveli, które mają być na bieżąco aktualizowane. Nie wiem, jak Wy, ale ja już się skusiłam i wykupiłam pełną wersję ;)

Pobierz grę w Windows Store, bądź Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button