MEMOkarty – niezbędnik każdego e-ucznia

Ostatnio na łamach naszego blogu mogliście przeczytać o androidowym programie „Dziś Matura”, dzięki któremu można przygotować się do egzaminu dojrzałości z matematyki. Z racji tego, że nie chcieliśmy być posądzeni o faworyzowanie systemu Google’a, postanowiliśmy dzisiaj wspomnieć o narzędziu MEMOkarty, czyli niezbędniku e-ucznia noszącego w kieszeni iPhone’a. Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi już żaden użytkownik smartfona nie będzie mógł znaleźć wymówki na pytanie: „Czemu się dzisiaj nie uczyłeś?”.

Choć we wstępie wspomnieliśmy jednie o maturzystach, warto zaznaczyć, że autorzy aplikacji MEMOkarty nie tylko pomyśleli o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, lecz również postarali się i stworzyli coś dla tych, co dopiero mają w planach iść do szkoły średniej.

Egzamin dla uczniów gimnazjów odbędzie się już za dosłownie kilka dni, tak więc zacznijmy najpierw od krótkiego przedstawienia programu „MEMOkarty: Egzamin Gimnazjalny”. Składa się on z dwóch części – pierwszej, służącej do powtórki części humanistycznej, oraz drugiej – przygotowanej dla osób, które nie czują się pewnie z nauk ścisłych.

Zarówno pierwsza, jak i druga wersja aplikacji zawiera blisko tysiąc tzw. MEMOkart, czyli krótko mówiąc, pytań i odpowiedzi, dzięki którym można w dość skuteczny sposób przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia niezbędne do zadowalającego napisania testu na zakończenie roku szkolnego.

Co bardzo ważne, każdy z omawianych w tym wpisie programów powstał we współpracy programistów z nauczycielami, tak więc możecie być pewni, że odpowiedzi są zgodne z prawdą i nie zawierają błędów (no, może jakiś się znajdzie – sami to musicie sprawdzić ;)).

Jeśli chodzi natomiast o MEMOkarty dla maturzystów, to tutaj również mamy do czynienia z dwiema wersjami – jednej przeznaczonej do nauki języka polskiego oraz drugiej – do nauki matematyki. Sposób na przyswajanie wiedzy jest taki sam, jak w przypadku edycji dla gimnazjalistów, dlatego nie ma sensu pisać dwa razy tego samego.

Możemy jednie wspomnieć jeszcze o tym, że w AppStore nie trzeba od razu kupować pełnych wersji MEMOkart (cena: 9,99€), gdyż można najpierw wypróbować możliwości programu w bezpłatnym trialu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button