Mega Run – popierdziela aż miło!

Gierek, w których postać przemierza poziom od lewej do prawej jest naprawdę multum, sięgając od klasyki, czyli Mario Bros, aż po tęgi arsenał platformówek na platformy mobilne. Jednak czerwony stworek już raz podbił Google Play, zrobi to znowu?

Mega Run: Redford’s Adventure to aplikacja od twórców Mega Jump – poprzedniej, bardzo dobrze przyjętej części, czyli Get Set Games Inc. W grze wcielamy się w Redforda- czerwonego stworka, uzależnionego od wiatru we włosach i klejnotów. Taką samą słabość ma jego rodzeństwo, które przez swoją klejnotomanię wpadli w niezłe tarapaty i zostali porwani przez nieznanego potwora. Zatem ruszamy tropem naszej siostry i brata, przy okazji zbierając diamenty i inne dobra. Rozgrywka polega na skakaniu, gdy nasza postać przebiega przez poziom z lewej do prawej. Twórcy udostępniają nam 5 światów, w których mieści się 80 poziomów. Całkiem sporo, jeśli doliczymy do tego mnogość znajdziek i sekretów zachomikowanych gdzieś w każdym z poziomów. Z czasem na naszej drodze spotkamy nie tylko różnokolorowe bogactwa, ale także potwory, które podobnie jak my, połasiły się na świecidełka. Możemy im skakać po głowach, ale z czasem to będzie za mało. Z pomocą przyjdą nam power up’y, które znajdziemy po drodze- czy to będzie kula ognia, spalająca naszych przeciwników, czy też jetpack, pozwalający ich skutecznie wyminąć. W każdej chwili możemy też kupić sobie nową postać, którą będziemy poginać przez poziomy, by odnaleźć nasze rodzeństwo.

unnamedCANLMSMF

Rysunkowa grafika i pomysłowe postacie, które wywołują uśmiech dodają grze niemałego uroku. Wszystko jest dynamiczne i szybkie, jednak gra ma poważne problemy z optymalizacją. Poziomy na moim tablecie ładowały się niesamowicie wolno, czasem nie dogrywały się tekstury platform, a jeśli miałem wyłączone wi-fi, to gra strasznie ścinała, najpewniej próbując się ciągle porozumieć z serwerami reklamodawców. To jest największy minus tej pozycji. Muzyka dotrzymuje całkiem dobrze towarzystwa naszemu przedzieraniu się przez tony świecidełek.

unnamedCAP4KU03

Gra naprawdę ma duży potencjał, szczególnie, że jest ciągle aktualizowana. Bieganie może wydawać się monotonne, ale w małych dawkach, to bardzo fajna rozrywka.

Ocena AppsBlog to 7/10.

Mega Run do pobrania za darmo w Google Play

Zakłady bukmacherskie

Back to top button