Matches – układanki z zapałek

Zapałki to niezwykle przydatny przedmiot w naszym życiu. Dają na niezastąpiony ogień ale także uczą nas logicznego  myślenia! Sprawdź sam i zmierz się z zagadkami stworzonymi przez szereg zapałek!

Producentem gry jest zespół z piękną nazwą IdealSolution, którzy dali użytkownikom Windows’a Phone już cztery darmowe aplikacje do ściągnięcia. Może to niewiele ale każda z nich jest dopracowana i dobrze oceniana przez wielu graczy.

51c82d01-8630-4d97-97e9-9e210d7afece

Matches to gra polegająca na przestawieniu zapałek tak aby przedstawione równanie było zgodne z prawdą. Należy przeanalizować daną zagadkę i wywnioskować, którą zapałkę można przesunąć. Zapałki możemy ruszyć tak samo z liczb jak i ze znaku „+”. Wystarczy tylko dotknąć wybranego przedmiotu i wstawić go w wybrane wolne miejsce.

W grze mamy cztery poziomy trudności. Pierwszy poziom do „koliber” – jedna zapałka do przesunięcia. Drugi „drozd” – dwie, trzeci „sokół” – trzy i ostatni „jastrząb” – aż cztery elementy do przesunięcia. Dopowiem, że każdy etap ma 300 zagadek do rozwiązania! Mnóstwo roboty i mnóstwo myślenia! Od drugiego etapu dostępne są podpowiedzi, niestety nic nie ma za darmo. Każda pomoc kosztuje nas jeden punkt. Dla bardziej towarzyskich graczy autorzy udostępnili możliwość grania „multiplayer” – jest jednak ona tylko dostępna przy możliwości połączenia z Wi-fi.

c5c2ebf0-afd3-45a4-8162-448d2a13d115

Muszę przyznać, że gra jest naprawdę świetnie opracowana. Jest to niezwykle czytelna aplikacja, gdzie każdy użytkownik może z łatwością przeczytać zasady gry, znaleźć legendę, zmienić opcję czy zacząć kolejną grę od nowa. Przyjemna melodyjka w tle ani nie przeszkadza myśleniu ani nie denerwuje co jest dużym plusem w każdej aplikacji.

Jak dla mnie gra jest świetna do przetestowania naszego logicznego myślenia i poćwiczenia umysłu. Z całą pewnością jest to aplikacja warta ściągnięcia!

Ocena końcowa : 8/10

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button