Market Unlocker – dostęp do wszystkich aplikacji zamieszczonych w Markecie

Jak z pewnością wiedzą wszyscy użytkownicy Androida, Market z aplikacjami do oprogramowania od firmy Google posiada ograniczenia regionalne, które nie pozwalają na pobieranie programów niedostępnych – z różnych powodów – dla użytkowników mieszkających w danym kraju. Na szczęście w sieci znaleźć można „Market Unlocker” pozwalający na przeglądanie wszystkich gier i aplikacji dostępnych w androidowym sklepie internetowym.

Przeglądając różnego rodzaju strony zagraniczne poświęcone produkcjom na Androida, niekiedy można spotkać się z sytuacją, że przeczytamy recenzję programu, którego – z powodu blokady regionalnej – nie możemy pobrać na swój telefon.

Program „Market Unlocker” to bardzo przydatne narzędzie dla tych wszystkich, co uwielbiają swobodę, również tę internetową, i chcieliby przeglądać zasoby Android Marketu bez potrzeby umartwiania się o jakiekolwiek blokady nałożone na dany kraj/region świata.

Na czym dokładnie polega program? Otóż po uruchomieniu „Market Unlocker” wybieramy interesujący nas kraj (czyli taki, na który nałożonych jest najmniej blokad), a następnie czekamy jak zostaniemy połączeniu z odpowiednim serwerem PROXY. Na koniec pozostaje nam już jedynie włączyć Android Market i cieszyć się z możliwości pobrania gry niedostępnej dla naszych rodaków (reakcja znajomych – bezcenna, możecie nam wierzyć ;)).

Ogólnie mówiąc, interfejs opisywanego przez nas programu jest niezwykle przejrzysty, dzięki czemu już po pierwszym uruchomieniu dobrze wiemy, co musimy zrobić, by osiągnąć pożądany przez nas efekt. Niestety, jest jeden, ale za to dość znaczący, minus „Market Unlockera” – do jego instalacji wymagany jest root. Oznacza to, że nie mogą raczej z niego korzystać mało zaawansowani „androidowcy”, no chyba że poproszą o pomoc bardziej obeznanego kolegę.

Na chwilę obecną „Market Unlockera” można pobrać z Android Marketu w dwóch wersjach: płatnej i bezpłatnej. Nie wiadomo jednak, czy wkrótce program ten nie zostanie usunięty przez Google. W końcu firma z Mountain View po coś nałożyła ograniczenia regionalne na niektóre kraje, prawda?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button