Ludo Parchis Classic Woodboard, czyli Chińczyk na Androida

Gra planszowa popularnie zwana w naszym kraju „Chińczykiem” pojawiła się ostatnio w Google Play. Jeżeli zatem macie ochotę, przypomnieć sobie czasy, w których siedziało się całą rodziną przy jednym stole i grało, z całą pewnością zainstalować powinniście na swojego smartfona aplikację „Ludo Parchis Classic Woodboard”.

Zasad gry w samego Chińczyka raczej przypominać nikomu z Was nie trzeba. Wydaje nam, że opisywana przez nas planszówka jest (albo może była?) na tyle popularna, że chociaż raz grał w nią każdy. Nie będziemy więc niepotrzebnie przedłużać wstępu, a przejdziemy od razu do tego, co można znaleźć w Ludo Parchis Classic Woodboard.

Po uruchomieniu aplikacji na naszym ekranie pojawia się menu rozgrywki. Służy ono do zaznaczania tego, ile osób będzie brało udział w najbliższej grze, a także jaki numer na kostce będzie pozwalał na wyjście na właściwą planszę (standardowo jest to 6, ale można to zmienić). Nie zabrakło też suwaczka, w którym określić możemy prędkość z jaką kostka ma się „mieszać”.

Warto wspomnieć, że Ludo Parchis Classic Woodboard pozwala nam zarówno na grę z komputerem, jak i żywymi przeciwnikami. Rzecz jasna, maksymalnie zagrać możemy z trzema znajomymi, a wszystko odbywa się na jednym urządzeniu (funkcja gry sieciowej nie jest dostępna).

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to technicznie patrząc, nie można się do niej przyczepić. Pionki poruszają się płynnie, tak samo jak kostka, a gra w ogóle się nie przycina czy nie wyświetla jakichś błędów. Niestety, pod względem wizualnym androidowy Chińczyk nie jest już tak dobry. Autor aplikacji ewidentnie zapomniał do swojego dzieła wpleść jakichkolwiek elementów realistycznych. Kostka i plansza prezentują się – według nas – za sztucznie, przez co nie czuje się przyjemności z gry w planszówkę na telefonie.

Mimo wszystko, uważamy, że fani Chińczyka powinni pobrać Ludo Parchis Classic Woodboard. Szczególnie, że jest on dostępny w Google Play za darmo.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button