Little Acorns – wiewiórkowa platformówka

Dobra platformówka jest znakomitym sposobem na spędzenie kilku godzin z naszym smartfonem. Jeżeli jeszcze tego typu gry nie macie zainstalowanej na swoim urządzeniu, uważnie przyjrzyjcie się produkcji Little Acorns.

Głównym bohaterem gry Little Acorns jest sympatycznie wyglądająca wiewiórka. Wspomniany zwierzaczek pewnego dnia postanowił wyruszyć w drogę, w celu zebrania wystarczających zapasów żołędzi na zimę. Oczywiście, tylko i wyłącznie od nas zależy, czy uda mu się ostatecznie zrealizować swoje założenie.

Gra oferuje graczom aż 80 poziomów podzielonych na cztery rozdziały (pory roku). Aby przejść każdy z nich, należy zebrać wszystkie porozrzucane po drodze żołędzie oraz unikać wszelkiego rodzaj przeszkadzajek. Tych drugich, trzeba przyznać, jest całkiem sporo – poza ruszającymi się platformami, mamy pająki, osy oraz nietoperze. Wszystkie z nich o dosyć charakterystycznej, kwadratowej budowie ciała.

Przejście całej gry nie jest jednoznaczne z jej odinstalowaniem. Produkcja od Electronic Arts oferuje bowiem rozgrywkę na czas. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by poprawiać swoje wyniki osiągnięte wcześniej. Szczególnie, że na niektórych planszach możemy dostać specjalne power-upy, pozytywnie wpływające na ostateczny wynik w konkretnym levelu.

Oprawa graficzna zastosowana w Little Acorns może się podobać. Plansze wyglądają w niej kolorowo i przygotowane są w niezwykle staranny sposób. Miła dla ucha jest też ścieżka dźwiękowa w grze, która nie nudzi się nawet po kilkudziesięciu minutach spędzonych nad aplikacją.

Sterowanie uproszczone zostało w opisywanym produkcie do absolutnego minimum. Do naszej dyspozycji mamy jedynie trzy wirtualne przyciski – dwa odpowiedzialne są za ruch, a jeden – za skok. I bardzo dobrze – w tego typu grach udziwnienia nie są mile widziane.

Wiewiórkową platformówkę pobrać można na telefony z Windows Phone bądź systemem iOS. W Marketplace gra ta kosztuje nieco ponad 10 złotych, natomiast w AppStore – niecałe 4.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button