Letter UP – słowna gra online a’la Scrabble

Zapewne nie muszę Wam przedstawiać gry planszowej o nazwie Scrabble. Ta rozwijająca logiczne myślenie produkcja pobiła wszelkie możliwe rekordy i obecnie jest dostępna również na mobilne urządzenia. Jak pewnie się domyślacie, Letter UP od Flow State Media to kopia popularnej planszówki, wydana w wersji na jabłuszkowe urządzenia. Jak się sprawdziła? O tym poniżej.

Po uruchomieniu gry zachęcani jesteśmy do połączenia się z Facebookiem. Jest to o tyle ważne, że granie jako gość w pewien sposób nas ogranicza (chodzi głównie o możliwości zarabiania wirtualnych pieniędzy i zapisywanie wyników). Tak więc jeżeli nie jesteście aspołeczni, kliknijcie szybko w niebieski prostokąt i dajcie się poznać innym graczom.

Zasady gry są identyczne jak w Scrabble. Mamy do dyspozycji planszę z niektórymi bonusowymi bloczkami. Z losowo wybranych dla nas liter, staramy się ułożyć jak najdłuższe hasła, pasujące do tych które już są wstawione na ekranie. Gramy w systemie online, więc nasi rywale są realni. Za każdy wyraz otrzymuje odpowiednią ilość punktów – im więcej uda nam się ich zebrać, tym lepiej pieniężnie na zabawie wychodzimy.

Na reakcję mamy ponad minutę. Jest to czas na ustawienie literek w kratkach i ewentualne namyślenie. Dysponujemy kilkoma ikonkami specjalnymi, które umożliwiają mieszanie liter na podstawce i ich ewentualną wymianę.

Minusem produkcji jest fakt, że dostępna jest chyba we wszystkich możliwych językach poza polskim (oczywiście). W związku z tym, osoby niezbyt radzące sobie z angielskim średnio wypadną na tle innych graczy. Jeśli dajecie sobie jakoś radę z wspomnianym językiem, powinniście podołać zadaniom. Może nie ułożycie makabrycznie długich słów, ale zawsze coś tam uda Wam się naskrobać. Chwilami dwuliterowe słowo jest w stanie dać więcej punktów, niż takie bardzo rozbudowane.

Grę polecam ze względu na to, że rozwija gracza umysłowo. Co prawda nie jest to jakaś szczególna nowość, ale myślę, że warto się z nią zapoznać ;)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close