Lapse It – tworzenie filmu ze zdjęć

Z racji tego, że w smartfonach stosuje się coraz lepsze aparaty, nikogo za bardzo nie powinien dziwić fakt, że w Android Markecie można znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju narzędzi dla miłośników fotografii. Dzisiaj chcieliśmy Wam przedstawić kolejny tego typu program. Tym razem jest nim „Lapse It” wyprodukowany przez Interactive Universe.

W sieci (w chociażby najpopularniejszym YouTube) można znaleźć ogromną ilość filmów, na których można w przyspieszonym tempie zobaczyć zachodzące słońce czy normalnie prawie niezauważalny ruch gwiazd na nocnym niebie. Wszystkie z nich są bardzo efektowne i podobają się oglądającym internautom.

Niektóre z tych produkcji powstały przy pomocy kamer cyfrowych, które oferują opcję umożliwiającą tzw. nagrywanie poklatkowe (ang. time-lapse). W dzisiejszych czasach – jak się okazuje – nie potrzeba mieć już jednak niczego innego poza smartfonem. W Android Markecie dostępna jest bowiem bardzo ciekawa aplikacja Lapse It pozwalająca nam na uzyskanie efektu jeszcze do niedawna tworzonemu ręcznie bądź dostępnemu jedynie dla osób posiadających profesjonalny sprzęt.

Opisywany przez nas program posiada wszystkie funkcje potrzebne przeciętnemu użytkownikowi, a myślę, że i nie jeden profesjonalista byłby zdziwiony jego możliwościami. W aplikacji od Interactive Universe znaleźć można, między innymi, opcję, w której ustawiamy liczbę klatek na sekundę w danym filmie oraz ustawienie tego, co jaki czas ma być wykonywane zdjęcie wybranego przez nas miejsca.

Bardzo dużym atutem programu Lapse It jest również to, że pozwala on na zapisywanie stworzonego materiału w kilku formatach, a nie tylko w jednym. Możemy więc rozdzielić pliki do zamieszczenia w sieci (niższa jakość) od naszych prywatnych (wyższa jakość).

Nie można też w tym wpisie nie pochwalić interfejsu produkcji Interactive Universe. Jest on bowiem naprawdę prosty w użyciu i nie powinien sprawiać problemu nawet początkującemu.

Co bardzo ważne, autorzy Lapse It udostępnili w Android Markecie dwie wersje: płatną i bezpłatną. Tę drugą polecamy jednak raczej jedynie do przetestowania możliwości aplikacji, a wszystko dlatego, że oferuje ona zdecydowanie mniej opcji (nie pozwala, na przykład, na nagrywanie w wysokiej jakości) od tej, za którą należy zapłacić nieco ponad 6 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button