Koniec z Android Marketem – nadszedł czas na Play Store!

Jeszcze do niedawna mówiło się o Android Markecie – sklepie z aplikacjami na system operacyjny stworzony przez Google. Ta nazwa przeszła już jednak do historii, bowiem niedawno miejsce do pobierania aplikacji na Androida zostało połączone z pozostałymi usługami oferowanymi przez firmę z Mountain View i zostało nazwane Google Play.

Większość naszych Czytelników pierwsze zmiany dotyczące zmiany nazwy Android Marketu zaczęła pewnie dostrzegać już w ostatni wtorek, czyli 6 marca. Właśnie wtedy Google zaczęło wprowadzać pierwsze zmiany rzucające się w oczy każdemu przeciętnemu użytkownikowi Androida. Zmianie uległo, między innymi, logo sklepu internetowego oraz sam adres strony (jeszcze do niedawna aplikacje pobierało się z market.android.com, teraz należy wchodzić na play.google.com.

My, jako posiadacze telefonów z Androidem mieszkający w Polsce, nie odczujemy za bardzo różnicy po zmianach wprowadzonych przez firmę Google. A wszystko dlatego, że usługa Play dla naszych rodaków została przygotowana jedynie z myślą o pobierających gry i aplikacje, a nie – jak ma to miejsce w przypadku Stanów Zjednoczonych – także dla czytelników książek elektronicznych oraz fanów muzyki korzystających z usługi Google Music.

Jak zapewne się domyślacie, wraz ze zmianami dotyczącymi byłego już Android Marketu, w Internecie pojawiła się już aktualizacja aktywująca aplikację „Play Store” w telefonach i tabletach pracujących na „zielonym” systemie operacyjnym.

Warto również napisać, że na pierwsze dni funkcjonowania Play Store Google przygotowało specjalną promocję cenową na wybrane gry i aplikacje (m.in. ShadowGun, Sprinkle, N.O.V.A. 2).

Na koniec pozostaje nam tylko napisać, że liczymy na to, iż już wkrótce pozostałe funkcje Google Play dostępne za naszą granicą będą także udostępnione dla Polaków.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button