Kółko i Krzyżyk – zabijacz czasu od polskiego autora

Moje pokolenie z pewnością świetnie pamięta znaną gierkę, która towarzyszyła na każdej szkolnej lekcji. Ci, którzy większość wolnego czasu pomiędzy lekcjami spędzają w internecie, prawdopodobnie tylko z opowieści swoich dziadków kojarzą grę, która nazywa się tam tararam tam tam … Kółko i Krzyżyk.

W tym wpisie przybliżę Wam aplikację polskiego autora – Adama Cichego. Z entuzjazmem podchodzę do polskich produkcji, więc z pewnością postaram się jak najmniej krytykować (o ile w ogóle krytyka będzie potrzebna) :)

W grze możemy wybrać kilka opcji. Przede wszystkim decydujemy się na rodzaj rozgrywki. Jeżeli lubicie zabawę w pojedynkę, polecam opcję dla 1 gracza – Waszym przeciwnikiem będzie komputer. Jeśli wolicie rywalizację z realnymi graczami, pokuście się o 2 graczy, bądź rozgrywkę online.

Po wybraniu odpowiedniego rodzaju gry, warto dobrać tryb. Do wyboru jest plansza o rozmiarach 3×3 (standardowa), 6×6, oraz 15×15. Ostatnia i jednocześnie najmniej popularna plansza jest przeznaczona dla graczy, którzy wykupili pełną wersję. Podobnie jest w przypadku zdecydowania się na poziom zaawansowania. Łatwy jest dostępny dla wszystkich, natomiast średni i zaawansowany tylko dla PRO.

Podczas gry towarzyszy nam miłe zwierzątko, które wskazuje komu udało się wygrać w danym ,,rozdaniu”. Przypominając zasady gry ludziom internetu, warto wspomnieć, że wygrywa ten, kto ułoży potrójną kombinację takich samych znaków w pionie, bądź poziomie. Cel jest prosty: zablokować przeciwnika i ustawić kółko/krzyżyk w wybranym miejscu.

Interfejs programu prezentuje się bardzo ładnie – jest dużo lepszy od wielu produkcji, jakie przyszło mi testować w języku angielskim. To się chwali – w końcu pokazujemy, że nasi rodacy też coś potrafią. Jeżeli szukacie ciekawego zajęcia na nudę, polecam apkę z tego wpisu.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button