Kochana Matematyka – naucz się liczyć!

73cede9f-06f8-40d5-997c-b09dc1f68384Jeśli długie godziny w szkole, liczne kartkówki i sprawdziany nic nie dały i wciąż nie potrafisz poradzić sobie ze stosem zadań matematycznych, pora by pomoc przyszła w ekranu Twojego smartfona!

Producentem tej aplikacji o prze ironicznej nazwie jest grupa Prostowtwarz, która wydała już całkiem sporą liczbę gier na Windows’a Phone. Ta edukacyjna gra jest ich najwyżej ocenianą perełką.

Kochana Matematyka ma za zadanie nauczyć wszystkich użytkowników dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Przez całą naszą matematyczną podróż towarzyszy nam słodki, brązowy miś, który nieustannie zadaje pytania (najczęściej dotyczą one wyniku działania).

Po wyborze odpowiedniego działu, którego chcemy się nauczyć, dostajemy działanie do rozwiązania. Dla ułatwienia mamy aż cztery możliwe odpowiedzi do wyboru. Należy podkreślić, że zadania wcale nie są takie trudne i nie trzeba korzystać z pomocy kalkulatora.

W lewym górnym roku widnieje tabliczka z napisem „wynik”. Tam mamy podaną liczbę podjętych przez nas zadań oraz cyfrę dobrze rozwiązanych działań. Nie ma tutaj limitu czy też ograniczenia co do podjętych przez nas równań. Możemy liczyć do woli!

Jedynym ulepszeniem jakie bym wprowadziła, byłoby uhonorowanie gracza z dobrym wynikiem jakkolwiek nagrodą, ponieważ bez oceny nie ma motywacji do nauki.

Grafika jest bardzo prosta. Kolory nieba i trawy mają pewnie za zadanie przynieść nam spokój potrzebny do myślenia. Dźwięków nie ma. Po co dźwięki skoro jest matematyka!

Teraz tak poważniej. Aplikacja jest dobra dla młodszych użytkowników, którzy w sposób przyjemny chcą nauczyć się wymaganej tabliczki mnożenia czy też podszkolić swoje umiejętności w dodawaniu. Starsi gracze pewnie mają już przesyt matematyki i wolą nieco mniej wymagające przedsięwzięcia.

Ocena: 5/10

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button