Jazz Jackrabbit – kultowa platformówka w wersji na Windows Phone’a

W sieci można znaleźć sporo remake’ów popularnych niegdyś tytułów. Wczoraj pisaliśmy Wam o mobilnej wersji gry Space Impact,  natomiast dzisiaj postanowiliśmy stworzyć wpis dla użytkowników systemu Windows Phone. I tak oto właśnie trafiliśmy w Marketplace na Jazz Jackrabbit, popularną niegdyś platformówkę, która w ostatnim czasie doczekała się smartfonowej wersji.

Większość z Was zapewne kojarzy grę opisywaną przez nas w tym wpisie. Może się jednak okazać, że któryś z naszych Czytelników kompletnie nie zna produktu Epic MegaGames, dlatego właśnie na początku wpisu postanowiliśmy przypomnieć fabułę popularnej pod koniec XX wieku platformówki.

Głównym bohaterem gry Jazz Jackrabbit jest królik, który stara się za wszelką cenę pokonać żółwia Devana Shella i tym samym uratować księżniczkę Eve Earlong. Jak to zwykle bywa w grach platformowych, aby zrealizować cel Jazz musi przejść wiele różnego rodzaju poziomów, w czym pomaga mu gracz. Od czasu do czasu nasz sympatycznie wyglądający królik natrafia również – oczywiście – na bossa.

Mimo że Epic MegaGames stworzyło dwie części swojej kultowej, króliczej platformówki, autorzy mobilnego remake’u postanowili przenieść na smartfony jedynie pierwszą część Jazz Jackrabbit. Według nas była to dobra decyzja. W końcu wiadomo nie od dziś, że pierwsze części na ogół są najlepsze.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną w mobilnej wersji Jazz Jackrabbit, to ta zupełnie nie różni się od tej zastosowanej w wersji komputerowej. Czy to atut gry? Wydaje nam się, że tak. Szczególnie jeśli lubi ktoś klimat retro.

W remake’u popularnej platformówki warto pochwalić też sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, które nie sprawia większych problemów i pozwala nam cieszyć się tylko i wyłącznie grą.

Jazz Jackrabbit można pobrać z Marketplace zupełnie za darmo. Jeśli zatem macie czasem ochotę powrócić do lat młodości, to z pewnością opisywany przez nas tytuł powinien znaleźć się w Waszych telefonach.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button