Jacob World, czyli Mario zwany Kubą

Większość gier platformowych wzorowanych jest na znanym Mario Brosie. Autorzy „podróbek” rzadko kiedy jednak przyznają się do tego typu zabiegów. Zupełnie inaczej jest z ludźmi ByQ Develop, którzy w Google Play otwarcie przyznają, iż ich produkcja o nazwie Jacob World inspirowana jest grą z najpopularniejszym, wirtualnym hydraulikiem świata.

W opisywanej grze wcielamy się w postać tytułowego Jacoba, czyli po naszemu, Kuby. Nie wiemy dokładnie, czemu wspomniany chłopiecpostanawia wyruszyć w podróż. Wiemy natomiast, że musimy zrobić wszystko, by ją ukończył. Nie jest to proste zadanie. Jeżeli jednak graliście kiedyś w Mario i przeszliście tę grę do końca, nie powinniście mieć większych problemów.

Cała produkcja Jacob World ewidentnie wzorowana jest na Mario Bros. Plansze wyglądają niemal identycznie jak hydrauliczna platformówka. Spotykane stworki niszczymy, skacząc po nich, zbieramy monety, skaczemy po zielonych rurach i – rzecz jasna – głową rozbijamy kwadraciki ze znakiem zapytania, które obdarowują nas bonusami w postaci monet.

Gra posiada polską wersję językową, co jest ogromną zaletą. Sterowanie odbywa się za pomocą wirtualnej konsolki. Do dyspozycji mamy przyciski odpowiadające za ruch do przodu i do tyłu oraz skok, będący jednocześnie atakiem.

Ogólnie rzecz biorąc, grę Jacob World można polecić każdemu, kto wychowywał się na Mario Brosie. Gra posiada jednak kilka wad. Pierwsza – sterowana przez nas postać jak i przeciwnicy poruszają się strasznie „drętwo”. Druga – w aplikacji występują reklamy.

Jacob World za darmo w Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 8/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button