Apple zaprezentowało iOS-a 6

Fani sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem w logo wreszcie doczekali się nowego iOS-a. Wczoraj, to jest 12 czerwca, podczas konferencji WWDC 2012 w San Francisco firma Apple na spotkaniu z uczestnikami technologicznego eventu przedstawiła najnowszy system operacyjny dla swoich urządzeń mobilnych. Jesteście ciekawi, co nowego znalazło się w szóstej odsłonie iOS-a? To bardzo dobrze, bo kilka zmian jest naprawdę godnych uwagi.

Wszelkich plotek i ploteczek dotyczących iOS-a 6 można było przed wczorajszym dniem znaleźć całe mnóstwo. W tym wpisie, na szczęście, o żadnych pogłoskach nie będziemy już pisać. Będą więc tylko fakty, fakty i jeszcze raz fakty!

Nowe Mapy

We wtorek Apple dało jasno do zrozumienia, że nie chce w swoim sprzęcie korzystać z programów stworzonych przez Google. Potwierdzeniem tej tezy może być fakt, iż w iOS-e 6 nie będzie już domyślnie zainstalowana aplikacja Google Maps, która zostanie zastąpiona zupełnie nowym programem, korzystającym  z danych z serwisu Yelp.

Na wczorajszym spotkaniu Apple przedstawiło w swoich Mapach, między innymi, funkcję Traffic View, dzięki której będziemy informowani o natężeniu ruchu na drogach (informacje będzie mógł wysłać każdy użytkownik) oraz opcję pozwalającą na korzystanie z nawigacji w momencie, gdy nasz sprzęt jest zablokowany. Nie zabrakło też prezentacji możliwości trybów Flyover i 3D, dających nam możliwość oglądania wybranych miast z lotu ptaka albo w trójwymiarze (modele 3D, podobnie jak w Google Maps).

Facebook

W nowym iOS-ie sporo zmian zostało wprowadzonych z myślą o użytkownikach Facebooka. Najnowszy system operacyjny od giganta z Cupertino będzie pozwalał na pełną synchronizację z kontem w portalu. Dzięki temu będzie można w bardzo szybki sposób publikować w sieci zamieszczone w telefonie zdjęcia czy też informować o swojej aktualnej lokalizacji. Poza tym, w naszych iPadach oraz iPhone’ach znajdą się dane z kalendarza najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata, co pewnie będzie miało sporą rzeszę fanów, a także przeciwników.

Eyes Free

Z racji tego, że bardzo wielu użytkowników iSprzętu jest kierowcami, Apple stworzyło interesującą funkcję Eyes Free. Pozwala ona na uruchamianie wybranego przez nas programu za pomocą tylko i wyłącznie naciśnięcia jednego przycisku na kierownicy (można więc skupić wzrok na drodze). Oczywiście, w tym akurat przypadku potrzebny będzie specjalny samochód, który na rynku pojawić ma się za około rok (wspomniano o współpracy z, między innymi, Hondą Toyotą, BMW i Mercedesem).

Ulepszone Siri

Prezentacja iOS-a 6 nie mogła obyć się bez nowych funkcji w Siri. Tym razem nowości są czysto sportowe. Apple poinformowało bowiem, że w „szóstce” będzie można dyktować swojemu urządzeniu wyniki meczów albo też poprosić o ich znalezienie. Poza tym asystent głosowy będzie mógł znaleźć, na nasze życzenie, statystyki danego sportowca, a nawet podać nam jego wzrost.

Co jeszcze?

Na koniec naszego wpisu warto jeszcze wspomnieć o kilku innych nowościach, jakie czekać na nas będą w nowym systemie operacyjnym firmy Apple. Mowa tu o chociażby aplikacji Passbook, czyli skanerze kodów QR oraz funkcji Guided Access, dzięki której można wyłączyć w wybranej przez nas aplikacji część ekranu bądź jakiś przycisk.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button