Instagram wkrótce dostępny dla użytkowników Androida

Niektórzy użytkownicy systemu operacyjnego Android zazdrościli korzystającym z iOS-a bardzo dobrej, społecznościowej aplikacji, jaką bez wątpienia jest Instagram. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że już wkrótce również i „Androidowcy” będą mogli za pomocą smartfona dzielić się swoimi zdjęciami i przeglądać fotki innych. Taką informację podali przynajmniej deweloperzy Instagramu podczas trwającej w Teksasie konferencji SXSW 2012.

Kevin Systrom, współautor aplikacji, o której piszemy w tym wpisie, już niejednokrotnie informował o tym, że Instagram wkrótce pojawi się w Android Markecie (a obecnie Google Play). Jeśli więc któryś z naszych Czytelników nie do końca uwierzy w podaną przez nas w tytule informację, to, szczerze mówiąc, nie bylibyśmy specjalnie tym faktem zdziwieni.

Wszystko wskazuje jednak na to, że tym razem hit dostępny póki co jedynie dla użytkowników iOS-a faktycznie za kilka dni może pojawić się we wspomnianym już przez nas sklepie internetowym od firmy Google. Dlaczego tak twierdzimy? Ponieważ podczas trwającej w Teksasie imprezy SXSW 2012 nie tylko znów podano informację o rzekomej premierze Instagramu na Androida, lecz również pokazano go publicznie i pozwolono na jego przetestowanie.

Niestety, w chwili obecnej nie znamy szczegółów dotyczących androidowej wersji Instagramu. Warto jednak napisać o tym, że zagraniczny serwis Mashable.com poinformował, iż „zielona wersja” mobilnego hitu z AppStore jest o wiele lepsza od swojego „wirtualnego rodzica”, ponieważ jest zdecydowanie szybsza, a do tego w zdecydowanie bardziej zadowalający sposób współpracuje z urządzeniami posiadającymi duże ekrany.

Kiedy w takim razie możemy spodziewać się Instagramu w Google Play? Tego dokładnie nie wiadomo. Kevin Systrom powiedział jedynie, że premiera nastąpi „już za kilka dni”. Konkretnej daty wciąż więc nikt nie zna, no a przynajmniej nie znają jej użytkownicy Androida.

Tak wygląda Instagram na telefonie z iOS-em:

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button