InfoPasażer – opóźnienia pociągów już nigdy Cię nie zaskoczą

W naszym kraju nie ma zapewne osoby, która nie narzekałaby na funkcjonowanie Polskich Kolei Państwowych. Wprawdzie niezadowolenie nawet z błahych spraw jest naszą narodową cechą, lecz każdy, kto choć raz spóźnił się do pracy przez pociąg wie zapewne dobrze, że niektórzy niecierpliwi stojący na dworcu mają niekiedy racje, gdy przeklinają na zarządców polskiego przewoźnika kolejowego. Przeglądając ofertę Google Play, wpadła nam ostatnio w oko ciekawa aplikacja „InfoPasażer”, która informuje na bieżąco o opóźnieniach konkretnych pociągów.

Opisywany w tym wpisie program nie jest skomplikowany w obsłudze. Nie znajduje się w nim również wiele opcji. Na szczęście to, co powinno działać, działa w aplikacji „InfoPasażer” bez zarzutu, a skoro tak jest, to nie zamierzamy w tym wpisie narzekać w żaden sposób na stworzoną przez Adriana Lubika aplikację i chcemy zaznaczyć to już na samym początku.

Po uruchomieniu programu naszym oczom ukazuje się okienko, w którym wybieramy interesującą nas stację. Gdy znajdziemy już, oraz zaznaczymy, jedną z pozycji na liście, pozostaje już jedynie wybór odjazdów bądź przyjazdów. Ostatnim etapem jest, jak zapewne już się domyślacie, przeglądanie informacji dotyczących opóźnień.

Co bardzo ważne, aplikacja nie informuje nas tylko o tym, że pociąg jest opóźniony. „InfoPasażer” pokazuje również bowiem przypuszczalny czas przyjazdu pociągu, dzięki czemu jesteśmy w stanie stwierdzić, przynajmniej mniej więcej, ile czasu przyjdzie nam tym razem spóźnić się do pracy przez PKP.

Dość ciekawą opcją w „InfoPasażerze” jest bez wątpienia także funkcja umożliwiająca dokładne sprawdzenie obecnej lokalizacji pociągu. Funkcja ta nie działa, oczywiście, bardzo dokładnie (nie ma dostępnej mapy wyświetlającej konkretną lokalizację), jednak pozwala dowiedzieć się, jaką stację „odwiedził” ostatnio pociąg, na który czekamy.

Program „InfoPasażer” można pobrać z Google Play zupełnie za darmo. Jeżeli więc macie często okazję jeździć pociągami PKP, to nie pozostaje nam nic innego, jak polecić Wam opisywany w tym wpisie program.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button