My Incredible Body – lekcja anatomii dla najmłodszych

My Incredible Body to aplikacja, która skierowana jest do dzieci. Dzięki niej, najmłodsi nabiorą więcej sympatii do biologii i z pewnością nie będą zadawać pytań, na które dorośli nie potrafią odpowiedzieć. Podróż wgłąb ludzkiego ciała jest wyjątkowo ciekawa, kiedy wszystko jest stworzone w formie prezentacji zawierającej zarówno opisy, jak i kilka rodzajów filmów.

W My Incredible Body znajdziemy między innymi: mózg, żołądek, płuca, szczękę, nerki, oko, mięśnie, oraz serce. Każdy organ jest dokładnie opisany i sprowadzony do prostych, dziecięcych skojarzeń.

Każda kategoria jest zaopatrzona w minimum cztery ikonki. Pierwsza z nich (biały ludzik na niebieskim tle), umożliwia oglądanie sylwetki człowieka w obrazie 3D. Dziecko może za pomocą jednego paluszka przekręcać postać w każdą możliwą stronę, zbliżając i oddalając, by móc przyjrzeć się dokładnie wszystkim połączeniom w ciele człowieka.

Będąc w tej samej kategorii, wystarczy nacisnąć ikonkę z innym organem, by zobaczyć go na przestrzennym modelu. Lektorka w bardzo przystępny sposób opisuje wszystkie czynności życiowe i połączone z nimi części ciała. I tak, dowiadujemy się, że ból odczuwany po ukłuciu palca, musi przebyć najpierw w neuroprzekaźniku długą drogę do mózgu, gdzie dowiaduje się że ,,ma zaboleć”, następnie wraca do palca i wywołuje odczucie bólu.

Wizualnie aplikacja prezentuje się bardzo dobrze. Mamy wrażenie, jak byśmy poruszali się po drogim programie do nauki medycyny. Jeśli Wasi podopieczni marzą o karierze lekarskiej, bądź po prostu nie radzą sobie na biologii, polećcie im wypróbowanie produkcji Zybright. Jestem pewna, że poza zachwytem, wyniosą również sporą wiedzę :)

Pobierz za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close