Ilość czy jakość? Microsoft zdecydował się wybrać to pierwsze

O tym, że Windows Phone jest daleko z tyłu popularnego Androida czy iOS-a wiedzą zapewne wszyscy Czytelnicy naszego blogu. Gdybyśmy jednak zapytali, czemu tak się dzieje, to zapewne większość z Was wspomniałaby o małej ilości aplikacji dostępnych na mobilny system Microsoftu. Wczoraj na łamach zagranicznego serwisu ZDnet pojawił się bardzo ciekawy news, w którym poinformowano, że firma Billa Gatesa wspólnie z Nokią chcą zainwestować 18 milionów dolarów na rozwój mobilnych produkcji do Windows Phone’a. Wszystko wskazuje więc na to, że Microsoft zaczyna pomału odchodzić od „jakości aplikacji” i zaczyna skupiać się na ich ilości.

Gdy w sieci zapowiada się tylko jakąś mobilną produkcję, od razu wiadomo, że będą mogli ją pobrać użytkownicy Androida bądź iOS-a (albo obu). Osoby korzystające ze sprzętu działającego na Windowsie są natomiast bardzo często pomijane (przykład? Ostatnia edycja Angry Birds, której Rovio póki co nie planuje wydawać na WP).

Nikogo więc nie dziwi fakt, że mało kto kupuje telefony pracujące na systemie Microsoftu. Wkrótce podobno ma się to jednak zmienić, bo amerykański gigant stworzony przez Billa Gatesa chce pomału zdobywać coraz większą cześć rynku smartfonów. W jaki sposób? Otóż stwierdzono, że „ludziom wcale nie zależy na jakości aplikacji (nie chcemy być wścibscy, ale do tej pory widzieliśmy w Google Play czy AppStore zdecydowanie lepsze produkcje niż w Marketplace), lecz na ich ilości”.

Jak czytamy na portalu ZDnet, Microsoft w ciągu trzech lat chce różnym producentom gier przekazać ponad 10 milionów dolarów. Tego typu promocja ma znacząco wpłynąć na ilość aplikacji dostępnych w Markeplace oraz zwiększyć liczbę użytkowników sprzętu z mobilnym Windowsem.

Pozostaje tylko zadać sobie pytanie: czy aby na pewno 18 milionów dolarów jest wystarczającą zachętą dla deweloperów? Warto bowiem wspomnieć, że „jabłuszkowy „iFund, który został stworzony, by promować iOS-a, posiada w swojej kasie blisko 200 milionów na różnego rodzaju inwestycje. Patrząc więc na liczby, można dojść do wniosku, że Windows Phone potrzebuje jeszcze ponad 100 milionów, by stać się systemem, który każdy chce mieć w swoim smartfonie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button