Ichi – mobilna łamigłówka na wirtualnej kartce

Gier logicznych w Google Play jest całe mnóstwo. Nie ma chyba jednak możliwości, by znudziły nam się one kiedykolwiek. Szczególnie do takiego wniosku dochodzimy wtedy, gdy widzimy takie produkcje jak chociażby Ichi, gdzie zastosowano ciekawą oprawę graficzną oraz pomysłową rozgrywkę.

Głównym zadaniem gracza w Ichi jest doprowadzenie kulki narysowanej na wirtualnej kartce do wszystkich rozmieszczonych na planszy kółek. Nie sterujemy jednak w tym przypadku wspomnianą piłeczką bezpośrednio, a jedynie mamy wpływ na to, od jakich elementów – niczym we fliperze –  będzie się ona odbijała.

Na każdej z plansz w grze znajdują się czerwone trójkąty oraz porty. Każdy z tych elementów został stworzony po to, by umożliwić nam wykonanie zadania. Trzeba mieć jednak na uwadze, że, na przykład, trójkąty poruszają się, a więc musimy wybrać odpowiedni moment wystrzelenia kulki, co wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Oczywiście, w Ichi nie zabrakło również przeszkadzajek. W opisywanej grze życie utrudniają nam przede wszystkim kolce, które  – co raczej nie powinno zbytnio dziwić – zazwyczaj znajdują się w najmniej odpowiednim miejscu.

Gra standardowo oferuje około 50 leveli. Z racji jednak tego, że dostępny jest w niej także kreator plansz, dodatkowo rozwiązać możemy blisko 9 tysięcy łamigłówek wymyślonych przez fanów aplikacji. Jeżeli więc tylko zainstalujecie Ichi i przypadnie on Wam do gustu, nie będziecie mieli powodów, by odrywać się od niego przez spory okres czasu.

Na koniec warto słówko poświęcić oprawie graficznej. Szkolny klimat produkcji studia Stolen Couch Games świetnie się prezentuje i nie można mieć do niego jakichkolwiek zastrzeżeń. Przy okazji radzimy, byście grali w tę  produkcję, słuchając własnej muzyki. Efekty dźwiękowe nie są bowiem mocną stroną Ichi.

Grę z tego wpisu znaleźć można w Google Play. Jej cena nie przekracza 4 złotych, co daje nam – tak na szybko – około kilka groszy na 100 plansz.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button