Ice Rage: Hockey – ostry pojedynek na lodzie

Domyślam się, że niektórzy z Was zaczynają mieć po dziurki w nosie nierozpoczętych jeszcze piłkarskich mistrzostw świata. Przyznam się, że sam od czasu do czasu przeklnę sobie pod nosem, gdy zobaczę kolejną reklamę z piłkarzami bądź czymkolwiek związanym z Brazylią. Na szczęście znalazłem ostatnio coś, co w skuteczny sposób potrafi wyleczyć organizm z piłkarskiej gorączki. Tym „czymś” jest mobilna gra o nazwie Ice Rage: Hockey, która od dłuższego czasu bije rekordy popularności wśród graczy ze Stanów Zjednoczonych.

Jak wskazuje na to sama nazwa produkcji, Ice Rage: Hockey to apka, w której przychodzi nam wcielić się w hokeistów grających na lodzie. Nasze zadanie – bo przecież inaczej być nie mogło – polega na strzelaniu do bramki rywali i skutecznym bronieniu własnej.

Już na pierwszy rzut oka gra charakteryzuje się prostotą. Szczególnie tyczy się to rozgrywki. Nie mamy tutaj do czynienia z realistycznym trójwymiarem, a całą akcję przychodzi nam oglądać z góry. Wydaje się to mało praktyczne i nieprofesjonalne. Muszę jednak przyznać, że takie rozwiązanie w praktyce spisuje się znakomicie, co zresztą jest w stanie potwierdzić wielu użytkowników Google Play.

Ice Rage: Hockey możemy zagrać na kilka sposobów. Dostępne mamy trzy rodzaje zabaw w trybie Single Player oraz dwa w Multiplayerze. I choć w każdym z nich chodzi o pokonanie przeciwnika, czasem robimy to w pojedynczym meczu, czasem w turnieju, a niekiedy w tzw. Deathmatchu, gdzie przychodzi nam rywalizować w pojedynkach jeden na jednego z ekipą składającą się z kilku zawodników.

 W tym ostatnim wymienionym trybie zwycięstwo możliwe  jest nie tylko dzięki skutecznym trafieniom do bramki, lecz także poprzez uderzanie przeciwnika… kijem. Wiem, że wydaje się to dosyć brutalne. Nie ukrywam jednak, iż bardzo mi się to spodobało.

Ice Rage: Hockey pozwala nam grać z kolegą na jednym urządzeniu, co bez dwóch zdań należy zaliczyć do zalet opisywanej produkcji. Gdybym miał jeszcze coś pochwalić w dziele studia HeroCraft na pewno byłoby to minimalistyczne, lecz świetnie spisujące się, sterowanie oraz grafika, która powinna przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym graczom.

Pobierz za €1,79 w AppStore (baner poniżej), bądź za darmo w Google Play

icon
Ice RageMountain SheepGames9,99 złDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button