I Dig It – gra, którą pokochali Polacy

W grze zatytułowanej „I Dig It” wcielamy się w rolę osoby sterującej maszyną wiertniczą. I mimo że zajęcie to nie brzmi zbyt ciekawie, twór firmy InMotion Software był swego czasu najchętniej pobieraną aplikacją w polskim AppStore. Jesteście ciekawi dlaczego? Czytajcie dalej.

Fabuła gry wygląda następująco: nasz bohater, Lewis , popadł w kłopoty finansowe spowodowane suszą i postanowił wziąć kredyt w banku. Niestety, po otrzymaniu pieniędzy sytuacja farmera niewiele się poprawia, dlatego postanawia on stworzyć własną maszynę wiertniczą i z jej pomocą znaleźć skarby, za które będzie w stanie oddać dług.

I tutaj właśnie rozpoczyna się nasze zadanie, bo to w końcu nie kto inny, jak gracz ma sterować maszyną Lewisa w taki sposób, by ta dokopywała się do mniej lub nieco bardziej cennych rzeczy.

Oczywiście, wiadomo, że gra nie polega jedynie na grzebaniu w ziemi. Musimy bowiem również wziąć pod uwagę fakt, iż sterowana przez nas maszyna potrzebuje paliwa (musimy kontrolować jego poziom i  uzupełniać braki) oraz swego rodzaju ulepszeń, dzięki którym będzie mogła dokopywać się jeszcze głębiej i pozwoli nam na większy zysk.

Początkowo gra może wydawać się nudna, lecz możecie wierzyć na słowo, że jeśli tylko produkcja InMotion Software przypadanie Wam do gustu, nie będziecie mogli się od niej skutecznie oderwać.

Tym bardziej, że I Dig It to nie tylko ciekawa fabuła, lecz również bardzo szczegółowa oprawa graficzna oraz świetnie przygotowane, oddające klimat gry efekty dźwiękowe.

Niestety, do wad aplikacji bez wątpienia trzeba zaliczyć sterowanie, które odbywa się za pomocą specjalnej gałki umieszczonej na ekranie i niekiedy nie działa tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Mimo wszystko, grę I Dig It warto polecić każdemu, kto ma ochotę na coś oryginalnego, ale jednocześnie nie lubi pobierać gier jeszcze przez nikogo niesprawdzonych.

Aplikację stworzoną przez InMotion Software możecie pobrać z AppStore za $0.99

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button