Hidden Eye – ukryte oko, które wyczai intruaza

Jeżeli macie podejrzenia, że ktoś zna Wasze hasło odblokowujące telefon i zerka na prywatne dane, gdy nie ma Was akurat w pobliżu Waszego urządzenia, koniecznie sprawdźcie możliwości małej, pozornie niewinnie wyglądającej aplikacji o nazwie Hidden Eye, którą można pobrać z Google Play całkowicie za darmo.

Program stworzony przez Midas Ensemble Technologies robi zdjęcia w momencie, gdy ktoś odblokuje nasz telefon za pomocą ustawionego przez nas wcześniej kodu PIN czy symbolu zabezpieczającego. Aplikacja działa w tle, tak więc jest niewielkie prawdopodobieństwo, że ktoś dowie się o jej istnieniu w smartfonie. Niewielkie, nie oznacza, że żadne.

Minusem Hidden Eye jest bez wątpienia fakt, iż jego ikonka cały czas wyświetlana jest na pasku powiadomień. Jeżeli więc „intruz” znający hasło do Waszego telefonu zna się co-nieco na aplikacjach, bardzo szybko zorientuje się, iż została na niego zastawiona pułapka. A wówczas o dowody na włamania będzie ciężko.

Opisywane narzędzie nie oferuje zbyt wielu opcji. Możemy ustawić dźwiękowe alerty, gdy ktoś trzykrotnie dostanie się do „wnętrza” naszego smartfona i zarządzać innego rodzaju powiadomieniami. Nic wielkiego, lecz ustawienia dostosowuje się do swoich potrzeb tylko raz. Później pozostaje już tylko aktywacja bądź dezaktywacja aplikacji.

Wszystkie zdjęcia zrobione przez Hidden Eye możemy w każdej chwili obejrzeć. Warto wspomnieć, że pod każdą „cykniętą” fotką znajduje się informacja o dokładnej dacie jej zrobienia.

Niestety, nie ma możliwości, by program robił zdjęcia, gdy ktoś odblokuje ekran w tradycyjny sposób, to jest poprzez przeciągnięcie palca po ekranie, a nie podawanie kodu PIN. Właśnie dlatego „Ukryte oko” może się przez niektórych wydawać całkowicie nieprzydatnym programem.

Hidden Eye w Google Play (darmowa)

Ocena AppsBlog.pl: 5/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button