Guitar! by Smule – nauka gry na gitarze przy pomocy mobilnego urządzenia

Ostatnio przedstawiałam Wam aplikację o nazwie Magic PianoGuitar! by Smule to kolejna produkcja umożliwiająca naukę gry na instrumencie od Smule. Tym razem w roli głównej wystąpi… gitara!

Podobnie jak w przypadku Magic Piano, w Guitar! używamy smartfona/tableta, jako pośredniego instrumentu. Porównując obie aplikacje stwierdzam, że chyba lepiej bawiłam się w przypadku pianina, niż gitary (mimo, że to właśnie z gitarą znam się od dawna). Zarówno jedna aplikacja, jak i druga zawiera system mikropłatności. Na szczęście istnieje możliwość częściowego ominięcia płatności za pomocą oglądania sponsorowanych reklam i zdobywania Smula – wirtualne waluty.

O ile wszystkich ustawień dokonujemy trzymając urządzenie w pionie, o tyle w gra odbywa się już tak, jak być powinno – w poziomie. Aplikacja pełna jest znanych i kochanych hitów. Część z nich jest darmowa – nie spodziewajcie się za dużo – około 5 sztuk za friko to i tak dużo. Aby móc odblokować kolejne piosenki, należy uiścić opłatę w wysokości (zazwyczaj) 75 Smula. Jak już wspomniałam, można ominąć mikropłatności, oglądając sponsorowane reklamy, za które otrzymujemy 5 monet.

Wybierając piosenkę decydujemy się na jeden z trzech trybów: prosty, średni, zaawansowany. Na początek (zarówno początkującym gitarzystom, jak i tym zaawansowanym) proponuję ,,easy”. Trzeba się przyzwyczaić do specyficznej obsługi wirtualnego gryfu, by jakkolwiek zagrać poszczególne nuty.

W aplikacji możemy wybrać opcję z wokalistą, bądź bez. Nie wszystkie utwory są opatrzone wokalem, lecz te najbardziej znane zwykle takową opcję posiadają. Z tego co zdążyłam zauważyć, wykonawcy pokrywają się z tymi, których miałam przyjemność słuchać w Magic Piano.

Do dyspozycji użytkowników oddano kilka rodzajów gitar. Większość jest dostępna za darmo, lecz do innych należy wykupić pakiet VIP (tygodniowy, miesięczny, roczny). To samo tyczy się niektórych piosenek.

Aplikacja jest świetnie wykonana, opatrzona genialną oprawą graficzną i intuicyjnym interfejsem. Polecam wszystkim, którzy lubią muzykować :)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button