DarmoweGry na iOSiOS

Grooveball Crush – walka o przeżycie w kosmicznym labiryncie

Twórcy Grooveball Crush (GameGuts) wpadli na genialny pomysł dotyczący zmotywowania graczy do wykupienia pełnej wersji aplikacji. Patent zasługuje na podziw i na krytykę. Z jednej strony możemy wypróbować sobie produkcję przez zakupem, lecz chcąc skupić się tylko i wyłącznie na darmowej wersji, zaczynamy po kilku minutach rzucać mięsem. Dlaczego? O tym poniżej.

Otóż, podczas gry pokonujemy zwykle co najmniej kilka poziomów, nim wykończymy wszystkie dane nam życia. Levele nabijają się płynnie – nie ma podziału na plansze. Istnieje jedynie portal, po wpadnięciu do którego automatycznie zaczynamy zabawę w nowej szacie graficznej. Kiedy tak sobie śmigamy do następnych plansz i bawimy się w najlepsze, dopada nam okrutna przeszkoda, która pozbawia nas życia. Okazuje się, że żeby móc kontynuować – ba! – rozpocząć grę od konkretnego poziomu, musimy wykupić pełen dostęp. Mają ,,darmówkę”, pozostaje nam jedynie zacząć od marnej jedynki i bić swoje rekordy.

W produkcji dostępne są power-upy. Początkowo możemy korzystać tylko z jednego (no chyba że kupimy sobie pełną wersję gry). Za każdym razem gry rozpoczynamy grę, uruchamiana zostaje tabela z misjami. Dzięki nim uzyskujemy wyższy stopień doświadczenia.

Sterowanie kulą odbywa się przy pomocy strzałek umieszczonych na ekranie (szkoda że nie dzięki poruszaniu urządzeniem). Nad strzałkami widnieją ikonki z power-upami do wykorzystania. Na start dostajemy 3 sztuki i możemy sobie z nich korzystać w każdej chwili. Życia warto kolekcjonować od samego początku – takie złote kule z obręczami są tym, czego potrzeba nam najbardziej. Im więcej ich zbierzemy, tym dalej się potoczymy.

W praktyce wygląda to tak, że dość ciężko jest trafić poruszającym się obiektem w inny obiekt. Niemniej jednak wprawiony gracz powinien sobie poradzić. Mam dość mieszane uczucia jeżeli chodzi o poziom grywalności. Niby fajnie, ale jakoś tak nie do końca. Perfidne zagranie autorów zdecydowanie zniechęca do zabawy. Polecam przetestowanie.

Podsumowanie

Pomysł - 70%
Wykonanie - 60%
Grywalność - 44%

58%

Fajna!

Sterowanie kulą okazuje się być dość skomplikowanym zadaniem, szczególnie jeżeli dookoła czai się masa niebezpieczeństw. Przekonacie się o tym testując Grooveball Crush.

Tagi

Podobne

Back to top button
Close