Gibson Learn & Master Guitar, czyli narzędzie dla gitarzystów

Gibson Learn & Master Guitar jest narzędziem stworzonym specjalnie dla wszystkich miłośników bardzo popularnego instrumentu, jakim jest gitara. Aplikacja ta posiada wiele użytecznych funkcji, dlatego korzystają z niej nie tylko amatorzy, ale także nieco bardziej doświadczeni gitarzyści.

Gibson Learn & Master Guitar to produkt przygotowany przez firmę Gibson, popularnego producenta gitar, oraz Legacy Learning System, wydawcę materiałów edukacyjnych dla muzyków-amatorów.

Aplikacja posiada pięć podstawowych funkcji: stroik, akordy, metronom, Gibson.com oraz lekcje gry. Patrząc więc już na same nazwy dostępnych opcji, nie może dziwić fakt, że program ten jest wykorzystywany nie tylko przez nowicjuszy.

Jeśli chodzi o funkcję stroik, to z pewnością nie trzeba tutaj wiele wyjaśniać. Program, dzięki wbudowanemu w telefon mikrofonowi, służy do strojenia strun naszego instrumentu. Do wyboru mamy dwie opcje strojenia: za pomocą narzędzia chromatycznego oraz narzędzia prostego. Ta pierwsza jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla amatorów, natomiast druga wymaga lepszego słuchu muzycznego, stąd używana jest raczej przez gitarzystów z dłuższym stażem.

Klikając na kolejną zakładkę, to jest akordy, naszym oczom ukaże się zestaw prostych, podstawowych chwytów. Funkcja ta została zrobiona w taki sposób, by bez problemu czytali ją początkujący, co z pewnością ucieszy tych, którzy dopiero co niedawno rozpoczęli naukę gry na gitarze.

Trzecia z funkcji, Metronom,  na pewno specjalnego wyjaśnienia także nie potrzebuje. Jest to po prostu zastąpienie tradycyjnego urządzenia do podawania tempa, jego mobilnym odpowiednikiem.

Również o tym, co się włączy po wciśnięciu na przycisk „Gibson.com” pisać wiele nie trzeba, gdyż jest to zwykły odnośnik do oficjalnej strony firmy „Gibson”.

Zakładka „Lekcje gry” jak sama wskazuje, oferuje nam darmowe video, dzięki którym lepiej zaznajomimy się z instrumentem oraz poznamy podstawy gry na nim.

Na koniec napisać trzeba, że Gibson Learn & Master Guitar jest aplikacją darmową. Użytkownicy Androida mogą ściągnąć go z Marketu. Korzystający z iOS-a instalkę do aplikacji pobiorą natomiast z AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button