Geared – kolejna mobilna łamigłówka z Google Play

Ze znalezieniem łatwej gry w Google Play nie ma żadnych problemów. Wystarczy bowiem znaleźć jakąś prostą strzelankę i już można rozpocząć bezmyślną zabawę polegającą na niszczeniu wszystkiego, co się rusza (żeby była jasność – nic nie mamy do strzelanek!). Problem zaczyna pojawiać się jednak, gdy szukamy w sieci aplikacji bardziej ambitnej i wymagającej od naszego umysłu większego skupienia. Na szczęście można w sieci spotkać również i takie gry, do których zaliczyć bez wątpienia trzeba aplikację „Geared”.

Zasady opisywanej przez nas w tym wpisie gry są z pozoru bardzo proste. Zadanie gracza polega bowiem jedynie na napędzaniu niebieskiego trybu dzięki trybowi żółtemu. Gdy jednak uruchomi się jeden z poziomów i spojrzy się na planszę już wcale tak łatwo nie jest. Niebieskie zębate koła oddalone są od żółtych sporą przestrzenią, przez co niekiedy trzeba naprawdę sporo pomyśleć, nim przejdzie się dany poziom.

Zazwyczaj użytkownicy „Geared” nie mają większych problemów z pokonaniem pierwszych dziesięciu leveli. Później robi się już coraz gorzej i tak aż do 150 poziomu, czyli rundy finałowej, do której droga pełna jest przeszkód w postaci przeróżnych łamigłówek.

To, co – poza wysokim poziomem trudności – może podobać się w produkcji studia PlayfulArt, to bez wątpienia oryginale efekty dźwiękowe, które spisują się bardzo dobrze, jak na grę logiczną.

Jedynym mankamentem produkcji „Geared” jest na pewno sterowanie, które nie działa tak, jak powinno i wielokrotnie – szczególnie na początku gry – potrafi dobrą, mobilną zabawę zamienić w dosłowną męczarnię. Na szczęście człowiek dość szybko potrafi przyzwyczaić się do wad aplikacji.

Sama gra z zębatymi koła w roli głównej dostępna jest w Google Play zupełnie za darmo. Jeśli więc macie ochotę nieco pogłówkować, zapraszamy do sklepu dla Androidowców.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button