Game Dev Story – Ty również możesz stworzyć własną grę!

Zastanawialiście się kiedyś na tym jak wygląda proces tworzenia gier komputerowych? A może do dzisiaj marzycie o tym, by pisać własne produkcje przeznaczone na, chociażby, nasze ukochane smartfony i tablety? Nieważne, na które z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco. Jeśli bowiem tylko słowa „tworzenie gier” sprawiły, że zaczęliście czytać ten wstęp z większym zainteresowaniem, to na pewno aplikacja opisywana w tym wpisie przypadnie Wam do gustu.

Już na samym początku warto, choć raczej rzadko to robimy, wspomnieć o tym, kto wyprodukował grę z tego wpisu. Otóż Game Dev Story stworzyli programiści ze znanego naszym Czytelnikom studia Kairosoft, którego produkcje charakteryzują się przede wszystkim ładnie prezentującą się „pixelową” oprawą graficzną posiadającą klimat pierwszych gier video. Nie myślcie więc sobie, że ten wpis będzie dotyczył aplikacji stworzonej przez amatorów.

Tak, jak już nieco wspomnieliśmy we wstępie, w grze Game Dev Story gracz wciela się w postać zarządcy studia produkującego gry komputerowe. Na samym początku dysponujemy tylko jednym skromnym pokojem i kilkoma pracownikami, lecz z biegiem czasu – a przede wszystkim rozwoju naszej firmy – możemy zatrudniać nowych programistów oraz kupować coraz to większe biurowce, w których można tworzyć jeszcze więcej dobrych jakościowo produkcji.

Co bardzo ważne, Kairsoft postanowił w swojej produkcji jak najlepiej przedstawić realia współczesnego rynku gier komputerowych. Dzięki temu grając w Game Dev Story możecie dowiedzieć się jak wygląda mozolny proces tworzenia jednej produkcji na PC-ty.

Warto też wspomnieć, że w aplikacji opisywanej w tym wpisie będziecie także musieli stawić czoła różnym przeciwnościom losu, które od lat towarzyszą programistom z całego świata (mamy tu na myśli, na przykład, awarię prądu w miejscu pracy oraz błędy pojawiające się podczas testów tworzonej produkcji).

Choć sama gra na taką nie wygląda, możecie wierzyć nam na słowo, że Game Dev Story naprawdę jest warte polecenia, gdyż pozwala nam nie tylko dowiedzieć się czegoś nowego o tworzeniu gier komputerowych, lecz także miło spędzić z naszym smartfonem.

Game Dev Story możecie pobrać z Google Play oraz AppStore. Cena gry wynosi kolejno 2,50 oraz 4 dolary.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button