Frontline Commando: D-Day – najdłuższy dzień

Fale obryzgujące ściany barki, wokół Ciebie równie przestraszeni jak Ty żołnierze. Gdzieś na horyzoncie majaczą bunkry i zapory przeciwczołgowe. W uszach rozlega się wizg pocisków artyleryjskich, rampa opada, przed Tobą paręset metrów plaży, przepełnionej pociskami z karabinów maszynowych. To jest ten dzień…

unnamedCAJ849MM

Brzmi to może jak opis brutalnego filmu wojennego, ale tak było naprawdę. I to próbuje przedstawić także Frontline Commando: D-day, gra twórców pierwszego Frontline Commando i Contract Killer’a, czy Glu Mobile. Panowie pokazują nam, że mają fach w robieniu dobrych gier, ale także zdzieraniu kasy z gracza. W D-Day wcielamy się w żołnierza amerykańskiej piechoty morskiej, który swoją wojskową karierę zaczyna na francuskim brzegu oznaczonym kryptonimem Omaha. Gra jest bardzo podobna do swojego starszego brata, aczkolwiek twórcy dorzucili kilka innowacji. Gra oparta jest na strzelaniu do niecnych frycli z zajętej przez nas pozycji – możemy z tego miejsca się wychylać, przybliżać celownik i chować się przed ostrzałem. Kiedy ostatni z Niemców padnie, nasz wojak zaczyna bieg po pobliskich transzejach, w poszukiwaniu kolejnych przeciwników do odstrzelenia. Wtedy znów zajmuje swoją pozycję i tak w kółko macieju. Jednak mamy tu drobny wpływ na kierunek biegu naszego bohatera oraz czasem trzeba przeskoczyć przez jakąś przeszkodę – jeśli nie zareagujemy wystarczająco szybko, uderzamy w nią i wojak traci część swojego życia. Między poziomami możemy zakupić sobie broń za zdobyte podczas misji dolary. Jednak jak to często bywa w grach od Glu, za najciekawsze pukawki będzie nam niestety zapłacić prawdziwą kasą. I to nie byle jaką, niektóre sumy przeliczone na złotówki potrafią przekroczyć granicę 300zł!

unnamedCA836LFT

Gra wygląda bardzo high-endowo i naprawdę inne gry mogą się wstydzić, że choć trochę nie przypominają D-Day’a. Grafika 3D wyciska siódme poty z każdego procesora graficznego, dźwięk jest przestrzenny i dobrze wykonany, czuć duży wkład twórców w całą oprawę.

Jednak Glu Mobile musi nauczyć się, że jeśli robią już grę z takimi cenami, to lepiej wydać by ją było jako płatną aplikację i oszczędzić graczom brnięcia w mikropłatności.

Ocena AppsBlog to 8/10

Frontline Commando: D-Day do pobrania za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button