AndroidDarmoweGry na Androida

French’s World – kolejna dobra podróba Mario

Jeśli swego czasu grywaliście w Mario Bros, prawdopodobnie spodoba Wam się French’s World – unowocześniona podróbka znanej produkcji z wąsatym bohaterem w roli głównej. W przypadku French’s World główny bohater ma na imię French i posiada nie tylko wąsy, ale również bujną grzywę, wystającą mu spod czapki.

Autorzy (DL Pro Composer) zaprezentowali do tej pory trzy światy składające się łącznie z 78 leveli. Obiecują, że wkrótce pojawią się kolejne epizody z nowymi przeciwnikami i fantami.

Jak widać na screenie powyżej, sterowanie odbywa się za pomocą konsoli z lewej strony i klawiszy z prawej. A służy do biegu lub strzału, B do pojedynczego, bądź podwójnego skoku, natomiast konsolka do poruszania się na boki, bądź oglądania w górę, lub w dół.

W trakcie biegu przychodzi nam zbierać monety. Im więcej uda nam się złapać, tym lepszy wynik punktowy uzyskamy na końcu levelu. Poza złotymi pieniążkami, spotkamy się z rogalami, które są zamiennikami dodatkowych żyć, eliksirami do zwiększenia masy ciała, czy amunicją do pokonywania wrogów.

Zawsze gdy przechodzimy obok znaku zapytania, warto zatrzymać się przy znaku zapytania i potraktować go z główki. Często pod takim bloczkiem kryją się power-upy, czy dodatkowe monety.

Na przejście poziomu mamy określoną ilość czasu – na górnym pasku widzimy upływające sekundy. Z mojego doświadczenia wynika, że bez problemu mieścimy się w tych widełkach. Problemem może być zwiększająca się z każdym etapem ilość wrogów. Nie tylko jest ich więcej, ale są trudniejsi do pokonania. Nie posiadają już skorup na które można wskoczyć i poruszają się szybciej.

Jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną, French’s World prezentuje się bardzo dobrze. Co prawda jest to podróbka Mario, lecz akurat ten przypadek jestem w stanie zdzierżyć, gdyż gra jest już tak stara, że prawdopodobnie użytkownicy przeszli ją milion pięćset razy i szukają czegoś nowego.

Pobierz za darmo w Google Play.

Review Overview

Grywalność
Pomysł
Wykonanie

Dobra podróba

Dobra podróbka Mario. Widzieliśmy już takich co najmniej dziesiątki, więc nie robi na nas większego wrażenia. Fajnie, ale to wszystko już było.

Tagi

Podobne

Back to top button
Close