Feed The People – dokarmianie ludzi

Jednym z największych światowych problemów jest głód. Ta aplikacja została stworzona aby uświadomić ludziom jak ciężki jest to przypadek dla krajów trzeciego świata. Zagraj i spróbuj nakarmić potrzebujących!

Twórcą tej gry jest  Ryan Bottriell. Niestety jego dzieło nie osiągnęło szczytu popularności, choć niesie ze sobą głębokie przesłanie.

Feed The People to gra polegająca na nakarmieniu ludzi przedstawionych na każdej planszy. Jedzenie ulokowane jest w drewnianej skrzynce. Zazwyczaj znajduje się ona na pewnej wysokości. Aby wypuścić owoc, który się w niej znajdują wystarczy położyć na niej palec. Jednak nic nie jest takie proste. Grupa ludzi znajduje się w trudno dostępnym miejscu, dlatego należy sobie pomóc dostępnymi rzeczami. Są to (w zależności od miejsca w jakim jesteśmy): deski, woda, kamienie, lód czy też inne „udogodnienia”.

Pokarm będzie poruszał się po platformach. Gracz musi odpowiednio ulokować dodatkowy przedmiot aby banan czy też brzoskwinia spłynęły prosto w ręce głodnych osób. Nad głowami ludzi znajduje się zawsze liczba, która określa jakie mają zapotrzebowanie na pokarm. Oczywiście, skrzynka także ma ograniczoną ilość pożywienia w sobie. Trzeba myśleć aby nie marnować danej nam szansy.

Gracz przed każdym uruchomieniem planszy dostaje informacje na temat głodu, który panuje w ówczesnym świecie. Ma to na celu uświadomić użytkownikom z jakimi problemami muszą walczyć mieszkańcy biedniejszych krajów. W zakładce „info”, autor opisał jak można wspomóc finansowo kraje trzeciego świata.

Gra wykonana jest w sposób bardzo prosty. Nie ma tu skomplikowanej grafiki ani dźwięków. Natomiast poziom trudności jest wysoko postawiony. Z pewnością autor nie chciał stworzyć dobrej gierki a bardziej chciał dotrzeć do młodych ludzi z dobrym przesłaniem. I za to należy mu się pochwała.

Ocena końcowa :7/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

Zakłady bukmacherskie

Back to top button