Fare City – zarządzaj korporacją taksówek

Co powiecie na zabawę w organizację ruchu taksówek? W Fare City będziecie mieć szansę na dyrygowanie całym zespołem samochodów przeznaczonych do transportu ludzi. Kilka trybów gry, ciekawa akcja i porządna lekcja kombinatorstwa. Z pewnością przyda Wam się logiczne myślenie podczas zabawy. To od Was zależy powodzenie misji, oraz dbanie o to, aby kolizje nie zdarzały się na ulicach miasteczka. Przynajmniej nie z udziałem taksówek.

Skupmy się na powyższym obrazku, aby zrozumieć na czym polega nasze zadanie. Zależnie od czasu, jaki spędzimy na planszy, otrzymujemy nowe samochody. Początkowo kierować będziemy tylko jednym autem. Z czasem, trzeba będzie przyzwyczaić się do większej ilości taksówek z naszej firmy.

Białe postaci na planszy, to potencjalni klienci. Sami wybieramy tych, których chcemy zawieźć do miejsca docelowego. Aby zabrać klienta, wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie, rozpoczynając od wolnej taksówki (koloru białego), kończąc na kliencie. W momencie, w którym samochód podjedzie pod bramę naszego gościa, zmieni kolor na taki, który wyświetlany jest w dymku. Dopóki nie skierujemy auta do miejsca docelowej wysiadki, będzie krążył po mieście. Analogicznie – przeciągamy palcem i kierujemy w miejsce, które miga w znanym nam kolorze.

Z czasem robi się coraz trudniej. Na planszę wjeżdża cyklicznie coraz więcej taksówek. Musimy mieć oczy dosłownie wszędzie, aby jednocześnie spełniać potrzeby klientów, jak i dbać o bezpieczeństwo na drodze. Kiedy dwie taksówki z naszej korporacji się zderzą, zabawa się kończy i musimy zacząć od początku.

Autorzy gry – studio Finkly Interactive zadbało o to, aby gracze korzystający z darmowej wersji mieli trochę pola do popisu. Przygotowali dwa tryby gry, które znacznie się od siebie różnią. Podobnie jest w przypadku szybkości gry – mamy do wyboru trzy prędkości, co znacznie przyspiesza dynamikę gry.

Fare City bardzo przypadło mi do gustu. Lubię takie z pozoru proste gierki, które wymagają zaangażowania każdej komórki mojego mózgu. Polecam wszystkim!

icon
Fare City: Taxi Mania FREEFinkly InteractiveGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button