Evernote – notatki z sympatycznym słonikiem

evernoteNotatniki zostały kompletnie wyparte przez smartfony. Czy ktoś z was używa jeszcze papierowych wersji organizatorów na przykład, które organizują nam czas? Wielu jeszcze to robi w powodu braku zaufania do nowych technologii i oczywiście swoich baterii w smartfonach. A teraz aplikacja, którą większość z was powinno mieć na swoim smartfonie. Służy ona właśnie do notowania, lecz w trochę nowocześniejszej formie niż kartka i długopis.

Evernote to wieloplatformowy program do notowania. Notatki są zsynchronizowane na każdej platformie. My skupimy się jednak bardziej na samej idei działania programu oraz na aplikacji tworzonej na system Android.

Program umożliwia na robienie notatek w formie zwykłych tekstów, które oczywiście można formatować. Do każdej notatki możemy załączyć zdjęcie lub jakąkolwiek notatkę. Możemy także wykonywać notatki, w których zaznaczamy sobie na mapie dane punkty, czy po prostu po niej rysujemy. Jeśli jesteśmy już przy mapach, to warto wspomnieć, że przy każdym zapisie przechowywana jest także nasza lokalizacja. Możemy sobie spojrzeć, w którym miejscu co zapisywaliśmy, lub jeśli to zdjęcie – gdzie je zrobiliśmy. Pamięć ludzka jest zawodna, a właśnie do tego jest ta aplikacja żeby niczego nie zapomnieć.

Program wykonany jest świetnie. Obsługa nie powinna przysparzać nikomu najmniejszych kłopotów. Zwłaszcza, że dostępna jest także polska wersja językowa.

Szkoda tylko, że program nie ma zbyt wielu opcji konfiguracyjnych. Przydatna jest oczywiście opcja PINu, która ma zapobiegać ewentualnemu dostaniu się do naszych dokumentów przez osoby postronne. Przydałaby się możliwość zmieniania rozmiaru czcionki w podglądzie ogólnym.

Ocena 8/10
Świetnie wykonana i przydatna aplikacja.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button